Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny

GLOSA

Srdce každého fanouška dostalo další ostrý zásah do svého středu, český koeficient pak pláče nad pravděpodobným prohloubením ztráty na konkurenci. „I když je to rival, je to český tým," okomentoval selhání Sparty v předkole Konferenční ligy kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Tušící, že toto vyřazení může mít neblahý vliv i na ostatní české kluby. V čem tkví na Letné problém, že start nové sezóny dopadl jako ze strašidelného hororu a postup přes papírově slabšího soupeře nakonec nevyšel?

2) Trenér, co hledá, ale zatím ještě nenašel

Do Sparty v létě přišel s vizitkou trenéra, který rád drží míč a tlačí se k brance soupeře. V obou zápasech proti Vikingu bylo znát, co Brian Priske svým hráčům během přípravy ordinoval. Neodkázal však najít odpověď na to, jak hráče naučit zakončit. Množství střel, které bránu neohrožovaly, zoufalé pokusy náhodně skórovat. Příliš fotbalové krásy a myšlenky ale nepřišlo, stejně jako kombinace a nacvičené útočné akce.

V případě střídání to má také svá jistá „ale“. Nikoliv to, jak se tým výsledně promíchal, ale v jakém sledu byla střídání učiněna. V konečném součtu to ale efekt stejně nepřineslo. Priske bude muset najít recept, jak své ovečky posadit na vítěznou vlnu a hlavně nepředváděnou hru, aby bylo spokojeno i oko fanouška.