Trpišovský varuje před Votroky: Jde o kompaktní mužstvo. V minulé sezóně trápili nejen nás

Trpišovský varuje před Votroky: Jde o kompaktní mužstvo. V minulé sezóně trápili nejen nás

Nový ročník FORTUNA:LIGY odstartoval tento víkend a v neděli se ke slovu dostane i pražská Slavia, kterou v prvním kole nečeká žádný snadný soupeř. Na půdě Mladé Boleslavi sehrají zápas proti Hradci Králové. Votroci patřili v minulé sezóně k největším překvapením a jejich šesté místo bylo podloženo dobrými výkony i v nadstavbě.

Poslední poměření sil mají sešívaní stále v živé paměti. Na úvod nadstavby padli po divoké přestřelce s Votroky 3:4, což byl jeden z hřebíčků do rakve neúspěšného závěru, který je nakonec stál titul. „Hradec vloni trápil nejen nás, ale i všechny ostatní týmy. Dostali se do nadstavby, jde o velmi kompaktní mužstvo. Je na nich znát rukopis trenéra Koubka, hrají disciplinovaně, zodpovědně do defenzivy a hrozí ze standartních situací. Jako tým mají velmi dobrý naturel,“ varuje před nedělním soupeřem kouč Jindřich Trpišovský.

Jeho svěřenci se na ligový start naladili čtvrtečním postupem v předkole Konferenční ligy, kdy před více jak patnácti tisící fanoušky v Edenu roznesli St Joseph´s vysoko 7:0. Teď je však nutné přepnout na domácí soutěž. „Během tří měsíců jsme s nimi odehráli dva úplně rozdílné zápasy. První se nám podařilo i přes nepříznivý terén jednoznačně vyhrát. Odveta se nám zdaleka tolik nepovedla, celý zápas jsme dotahovali, zahazovali jsme spoustu šancí. Byl to pro nás zlomový moment nadstavby, po kterém jsme se dostali do velmi obtížné pozice. Musíme se z tohoto dvojzápasu poučit,“ pokračoval slávistický trenér.

K dispozici pro českou ligu bude moci využít hráče, kteří nefigurovali na soupisce pro předkolo Konferenční ligy. V nominaci ale musí zohlednit počet cizinců mimo Evropskou unii. „Do podoby základní sestavy promluví řada faktorů. Bereme v potaz jak omezení počtu cizinců mimo Evropskou unii, tak následný zápas s Panathinaikosem. Sestava bude vycházet z prvního duelu se St Joseph’s,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.