Souhrn 4. kola Premier League

První vítězství v nové sezoně zaznamenal až ve 4. kole anglické Premier League šampión z Manchesteru United. V tabulce se tak posunul už na desáté místo. Přes skvělý výkon hostujícícho celku vyhráli United v neděli doma nad Tottenhamem 1:0. V čele tabulky je po zaváhání dosud vedoucího Manchesteru City Chelsea, která porazila Portsmouth. Na "Blues" se ovšem mohou bodově dotáhnout Liverpool i Arsenal - oba celky mají utkání k dobru.

Právě Arsenal připravil o neporazitelnost Manchester City - díky gólu Fabregase ze samotného závěru zápasu vyhrál 1:0. Liverpool po minulé bodové ztrátě s Cheslea, jíž zavinila vymyšlená penalta, za níž se následně omluvil i rozhodčí, dosáhl na důležitou výhru na hřišti Sunderlandu.

Šampión se opět trápil, ale poprvé vyhrál

Skvělý výkon předvedli v neděli hosté z Totenhamu Hotspur na hřišti šampióna z Manchesteru a jen smůla v koncovce je připravila o bodový zisk.

Při dvou šancích zastoupili překonaného van der Sara obránci - nejprve po Berbatovově střele vykopával míč z prázdné brány Ferdinand a při dalším pokusu bulharského útočníka vyrážel míč ramenem mimo tři tyče obránce Brown. "Samozřejmě jsem velmi zklamán, protože jsme si z tohoto zápasu určitě zasloužili body, ne-li vítězství," řekl kouč Spurs Martin Jol.

Také domácí byli střelecky aktivní - na Robinsona vyslali sedm přesných pokusů, ale až ten ze 68. minuty skončil za jeho zády. Mladíček Nani se 25 metrů před bránou otočil s míčem a vypálil nechytatelnou ránu pod břevno. Dosud se trápící "Red Devils" vyhráli poprvé v sezoně.

Manchester United - Tottenham 1:0 (0:0)
Branka: 68. Nani. Rozhodčí: Webb. ŽK: Giggs, Brown - Huddlestone, Berbatov, Gardner. Diváci: 75696.

Man. Utd: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Nani, Hargreaves, Carrick (57. Eagles), Scholes, Giggs, Tevez (77. Fletcher).
Tottenham: Robinson - Chimbonda, Rocha (83. Zokora), Gardner, Lee (75. Taarabt 75) - Malbranque, Jenas, Huddlestone, Bale - Berbatov, Keane (75. Defoe).

Portsmouth byl Chelsea důstojným soupeřem, ale na body to nestačilo

Londýnská Chelsea opět ukázala, v čem je její síla - dokáže vyhrávat i zápasy, v níž se jí daří ne zcela podle představ. Vyrovnaný sobotní duel na Stamford Bridge proti Portsmouthu rozhodl v 31. minutě opět Frank Lampard.

Chelsea získala ze čtyř zápasů deset bodů a vykročila za třetím titulem ve čtyřech letech. Na paty jí ovšem šlapou Liverpool a Arsenal. Oba týmy mají po sedmi bodech, ale zápas k dobru.

Chelsea - Portsmouth 1:0 (1:0)
Branka: 31. Lampard. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Davis, Muntari. Diváci: 41501

Chelsea: Čech - Essien, Terry, Ben-Haim, Ashley Cole - Wright-Phillips (75. Joe Cole), Obi Mikel (65. Belletti), Lampard, Malouda - Drogba, Pizarro (63. Kalou).
Portsmouth: James - Lauren (82. Pamarot), Distin, Campbell, Hreidarsson - O'Neil (61. Mwaruwari), Davis, Utaka, Muntari - Taylor (Nugent 83), Kanu.

Arsenal zvládl závěr duelu s dosavadním lídrem

Londýnský Arsenal opět předvedl, že umí rozhodovat zápasy v závěrečných minutách, což si po utkání pochvaloval i jeho kouč Arsene Wenger. Ten připomněl i druhý zřejmě definitivně postupový pozdní gól "Gunners" v pražském duelu předkola Ligy mistrů proti Spartě.

Na straně hostí, kteří dokazovali, že tabulku nevedli po třetím kole náhodou, spálil velké šance především Mpenza. Trest přišel v 80. minutě, kdy se trefil Španěl Fabregas a rozhodl o hubené výhře domácích. Český záložník Tomáš Rosický odehrál celé utkání. Tým City je druhý s devíti body, Arsenal ztrácí na svého sobotního soupeře dva body, ale má utkání k dobru.

Arsenal - Manchester City 1:0 (0:0)
Branka: 80. Fabregas. Rozhodčí: Foy. ŽK: Hamann. Diváci: 60114

Arsenal: Almunia - Sagna (19. Denilson), Silva, Toure, Clichy - Hleb, Fabregas, Flamini, Rosicky - Adebayor (75. Eduardo), Van Persie (87. Song Billong).
Man City: Schmeichel - Corluka, Dunne, Richards, Garrido - Ireland (87. Ball), Hamann, Johnson, Petrov, Elano (75. Geovanni) - Mpenza (75. Bianchi).

Nováčkovi z Derby se nedaří, prohrál tři ze čtyř utkání

Velké problémy se záchranou v eltiní soutěži bude mít zřejmě nováček z Derby. Po slabém výkonu v Tottenhamu tentokrát doma nestačil na dalšího debutanta Birmingham a prohrál 1:2. Derby má zatím jediný bod a je poslední. Výhru hostí zařídil Jerome, který nejprve už v 1. minutě posunul Birmingham do vedení a krátce po vyrovnání Oakleyho ve druhé půli svou druhou brankou definitivně rozhodl.

Derby County - Birmingham 1:2 (0:1)
Branky: 51. Oakley - 1. a 63. Jerome. Rozhodčí: Probert. ŽK: Jaidi. Diváci: 31117.

Derby: Bywater - Griffin, Davis (60. Moore), Todd, McEveley - Teale (86. Leacock), Oakley, Pearson, Lewis (73. Earnshaw) - Howard, Fagan.
Birmingham: Maik Taylor - Parnaby, Jaidi, Ridgewell, Kelly - Kapo, Muamba (85. Sadler), Djourou, McSheffrey (73. Nafti) - Jerome, Forssell (60. Larsson).

Hráči Boro dvakrát dotáhli náskok soupeře

Delikátní volej Julia Arky zařídil Middlesbrough na domácím hřišti v souboji s ambiciózním Newcastlem remízu 2:2. Hosté přitom dvakrát vedli - v 77. minutě upravovala na 2:1 právě čerstvá posila z Boro Australan Viduka - ale na zisk tří bodů to nestačilo. Posledních dvacet minut si v dresu "Strak" zahrál i anglický reprezentant Owen, David Rozehnal strávil na trávníku celých 90 minut.

V tvrdém utkání plném žlutých karet byli domácí střelecky aktivnější a byli také častěji u míče. Newcastle ovšem dokázal vytěžit z minima maximum - ze tří střel na gólmana Schwarzera skončily dvě za jeho zády.

Middlesbrough - Newcastle 2:2 (1:1)
Branky: 28. Mido, 80. Arca - 22. N´Zogbia, 77. Viduka. Rozhodčí: Dean. ŽK: Mido, Woodgate, Young, Wheater, Rochemback, Sanli - Butt, Milner, Smith. Diváci: 28875.

Middlesbrough: Schwarzer - Young, Woodgate, Wheater, Taylor - Boateng (83. Cattermole), Rochemback, Arca, Downing - Mido, Aliadiere (73. Sanli).
Newcastle: Harper - Carr (6. Ramage), Taylor, Rozehnal, N'Zogbia - Butt, Geremi, Smith, Milner - Martins (Owen 72), Viduka.

Bolton se konečně prosadil a smetl Reading

Dvě nejvýraznější postavy ambiciózního Boltonu Nicolas Anelka a El-Hadji Diouf nasměrovaly tým Sammyho Lee k první výhře a vůbec prvnímu bodovému zisku v sezoně. Po třech porážkách rozstřílel tým, který v posledních sezonách vždy bojuje o evropské poháry, Reading.

Domácí přestříleli svého soupeře 19:6. Útočná smršť přinesla branky Speeda, Anelky a střídajícího Braatena, který v 90. minutě upravil na konečných 3:0. Bolton se tak odpoutal z posledního místa, nadále je ovšem namočen v sestupových vodách. V příštím kole jej opět na domácím hřišti čeká Everton.

Bolton - Reading 3:0 (1:0)
Branky: 32. Speed, 55. Anelka, 90. Braaten. Rozhodčí: Clattenburg. ŽK: Hunt, Meite - De la Cruz. Diváci: 20023.

Bolton: Jaaskelainen - Hunt, Cid, Meite, Samuel - Speed, Nolan, McCann, Alonso (75. Braaten) - Diouf, Anelka.
Reading: Hahnemann - De la Cruz (83. Halls), Bikey, Ingimarsson, Golbourne (63. Convey) - Fae (73. Lita), Harper, Gunnarsson, Hunt - Long, Doyle.

Liverpool pokračuje v přesvědčivých výkonech

Největším konkurentem Chelsea a Manchesteru United bude letos zřejmě Liverpool. "Reds" výrazně posílili kádr a v letošní sezoně zatím předvádějí skvělé výkony. O jediný bod v dosavadním průběhu sezony je připravila velmi sporná penalta z utkání s Chelsea.

V sobotu si ovšem svěřenci Rafaela Beníteze bez potíží poradili se Sunderlandem na jeho hřišti 2:0. "Liverpool má velkou šanci vyhrát ligu. viděli jsme jeho sílu," řekl po utkání kouč domácích Roy Keane. Liverpool se trefil mezi tři tyče Gordonovy branky dvanáckrát - zatímco soupeř střílel přesně jen dvakrát - a po brankách Sissoka a Voronina zaslouženě získal tři body.

Sunderland - Liverpool 0:2 (0:1)
Branky: 37. Sissoko, 87. Voronin. Rozhodčí: Halsey. ŽK: Etuhu. Diváci: 45645

Sunderland: Gordon - Halford, McShane, Nosworthy, Wallace - Miller, Etuhu, Yorke (61. Leadbitter), Richardson (20. Stokes) - Chopra, Murphy (78. Connolly).
Liverpool: Reina - Finnan, Carragher (75. Riise), Hyypia (15. Agger), Arbeloa - Pennant, Alonso, Sissoko, Babel (88. Kuijt) - Torres, Voronin.

West Ham uhrál s Wiganem jen bod

West Ham se v domácím utkání 4. kola rozešel smírně s Wiganem. Po remíze 1:1, kterou zařídil brankou v 81. minutě bouřlivák Lee Bowyer, jsou Kladiváři na čtrnáctém místě v tabulce. Před 34 tisíci diváky se hrál vyrovnaný zápas, jenž skončil spravedlivou dělbou bodů.

West Ham - Wigan 1:1 (0:0)
Branky: 81. Bowyer - 78. Scharner. Rozhodčí: Marriner. ŽK: Upson - Landzaat, Brown. Diváci: 33793.

West Ham: Green - Neill, Ferdinand, Upson, McCartney - Dyer, Noble, Mullins (65. Bowyer), Etherington - Zamora (61. Ashton), Bellamy (75. Boa Morte).
Wigan: Kirkland - Melchiot, Bramble, Granqvist, Kilbane - Valencia (77. Brown), Scharner, Landzaat, Koumas - Sibierski (38. Aghahowa), Heskey.

Aston Villa gólem v závěru porazila Fulham

Remízový král minulého ročníku ligy Aston Villa byla v zápase s Fulhamem opět jen několik desítek vteřin od jednobodového zisku. Vítězství "Villans" nad soupeřem, který podobně ztratil i zápas s Arsenalem, nakonec zajistil až v nastaveném čase Maloney.

Hosté šli přitom už v 6. minutě do vedení zásluhou Dempseyho a předváděli sympatický výkon , jenže v 51. minutě si dal vlastní gól Knight a další zaváhání v závěru, kdy dohrávali o deseti bez vyloučeného Bairda, pohřbilo jejich naděje. Fulham si navíc stěžoval, že měl za ruku Gardnera za stavu 1:0 zahrávat pokutový kop, jenže rozhodčí přestupek přehlédl.

Aston Villa - Fulham 2:1 (1:0)
Branky: 51. vl.gól Knight, 90. Maloney - 6. Dempsey. Rozhodčí: Bennett. ŽK: Bouma - Baird, Kamara. ČK: 68. Baird. Diváci: 36638.

Aston Villa: Carson - Gardner, Mellberg, Laursen, Bouma (83. Maloney) - Petrov (45. Moore), Reo-Coker, Barry, Young - Carew (77. Harewood), Agbonlahor.
Fulham: Keller - Baird, Knight (56. Pearce), Bocanegra, Konchesky - Davies, Davis, Smertin, Dempsey - Kamara (69. Volz), Healy (65. John). Subs Not Used: Warner, Diop.

Everton remizoval s Blackburnem

Everton se na domácím trávníku rozešel smírně s Blackburnem. Hosté, kteří zažívají poměrně povedený vstup do sezony, téměř celý zápas vedli po brance posily Santa Cruze z 15. minuty. Až necelou čtvrthodinu před koncem vyrovnal McFadden.

Everton - Blackburn 1:1 (0:1)
Branky: 78. McFadden - 15. Santa Cruz. Rozhodčí: Riley. ŽK: Ooijer, Pedersen. Diváci: 33850.

Everton: Howard - Hibbert (64. Anichebe), Yobo, Stubbs (46. Lescott), Baines - Arteta, Carsley (41. Jagielka), Neville, Osman - McFadden, Johnson.
Blackburn: Friedel - Emerton, Ooijer, Samba, Warnock - Bentley, Savage, Dunn (86. Mokoena), Pedersen - McCarthy (74. Derbyshire), Santa Cruz (90. Roberts).

[ 27.8.2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]