Jsem přesvědčen, že dovezeme z Istanbulu dobrý výsledek, říká druhý nejstarší člen kádru Slovácka

Jsem přesvědčen, že dovezeme z Istanbulu dobrý výsledek, říká druhý nejstarší člen kádru Slovácka
OBSAHUJE VIDEO

Pro sedmatřicetiletého zadáka Slovácka Michala Kadlece je pohárový střet s Fenerbahce velmi pikantní, neboť na oné klubové adrese působil v letech 2013 - 2016, s tím, že za tři roky odehrál 50 duelů s bilancí čtyř branek a před osmi lety byl u toho, když celek z asijské části Istanbulu vybojoval svůj zatím poslední turecký titul.

Z turecké metropole mu už ale nikdo nevolal. "Asi bych ani nezvedl telefon, psali mi jen dva lidé z klubu, kteří tam dělali překladatele, že by mě rádi viděli," uvedl na přezápasové tiskové konferenci bývalý defenzivní hráč Sparty či Bayeru Leverkusen.

Tým, jehož součástí je Filip Novák, už je samozřejmě úplně jiný, než tomu bylo za jeho éry. "Teď už je tým kompletně jiný. Se mnou tam hrávaly takové hvězdy jako Van Persie či Nani, současnou soupisku jsem zatím ani podrobně nestudoval, ale ani podle jmen hráče neznám," přidal svěřenec Martina Svědíka.

Kolik fanoušků by se mohlo ve čtvrtek tísnit na istanbulských tribunách? Kolega Petržely, Havlíka, Kozáka a spol. si netroufá předpovídat, ale jedno ví jistě: "Musíme pohlídat začátek, pokud se Turci chytnou, bude peklo i v hledišti. Ale když se nedaří, dají to fanoušci znát. Jedna tribuna bude fandit tak, druhá jinak a nesladí se. To se často stává," poodhalil exreprezentant.

Atmosféra na stadionu pro více než 53 tisíc diváků by však měla být dobrá. Turečtí příznivci jsou známí svým fanatismem. "Drtivá většina našich kluků v takové atmosféře ještě nikdy nehrála, teď si ji užijí naplno. Ale jsme už dost zkušení, abychom to ustáli. Ve finále je pak jedno, zda je v hledišti deset, dvacet, či třicet tisíc diváků. Dění vás pohltí a soustředíš se na svůj výkon," zaznělo z úst syna kapitána vicemistrů Evropy z roku 1996.

Devatenáctinásobný mistr Süper Lig je podle něj každopádně hratelný. "Mají výborně věci dopředu, dobré individuality, jsou silní na míči, ale zase se nám mohou otevřít okénka vzadu. Vyzkoušeli jsme si to v přípravě, kdy jsme uhráli remízu s mistrovským Trabzonsporem. To může být vodítko i pro nás, ale stejně tak pro ně. Jsem přesvědčen, že dovezeme z Istanbulu dobrý výsledek a pak se rozhodne v odvetě," uzavřel optimisticky naladěný střední obránce z Uherského Hradiště.

V minulé sezoně jsem moc gólový nebyl, proto chci svou produktivitu zlepšit, hlásí plzeňský Bucha

Zdroj: fcslovacko.cz