Musíme podat výkon na hranici našich možností, hlásí z Istanbulu Svědík. Pohárové scénáře jsou pro Slovácko dva...

Musíme podat výkon na hranici našich možností, hlásí z Istanbulu Svědík. Pohárové scénáře jsou pro Slovácko dva...
OBSAHUJE VIDEO

Slovácko absolvovalo uprostřed pracovního týdne trénink na stadionu Fenerbahce a ve čtvrtek večer odehraje na tamní půdě historické utkání o postup do Evropské ligy.

"Chceme je co nejvíc potrápit. Musíme ovšem podat výkon na hranici našich možností," upozornil na tiskové konferenci šéf lavičky Martin Svědík, jehož tým se loni poroučel již ve druhém předkole EKL s Lokomotivem Plovdiv.

"Nedokážu odhadnout, kolik lidí přijde, ale i deset či dvacet tisíc fanoušků dokáže vytvořit pekelnou atmosféru," upozornil bývalý obránce Fenerbahce a současný kapitán mužstva z Uherského Hradiště Michal Kadlec.

Pokud bude chtít tým, který rozjel Fortuna:ligu remízou na půdě brněnského nováčka, proniknout do základní skupiny Evropské ligy, bude muset vyřadit nejen Filipa Nováka a spol., ale také Austrii Vídeň, se kterou by začal dvojzápas 18. srpna v Rakaousku.

Jestliže Fenerbahce čtvrtý celek české ligy zaastaví, na Trávníka, Petrželu, Havlíka či Kozáka bude čekat play-off Evropské konferenční ligy s lepším z dvojice Škendija Tetovo a AIK Stockholm. Při naplnění tohoto scénáře by Slovácko začínalo 18. 8. před domácím publikem.

Zdroj: fcslovacko.cz