Kozel pod Ještědem zužoval kádr. Koho poslal na zkušenou do Třince a koho za Holeňákem do Varnsdorfu?

Kozel pod Ještědem zužoval kádr. Koho poslal na zkušenou do Třince a koho za Holeňákem do Varnsdorfu?

Luboš Kozel zúžil liberecký kádr i po prvním úspěšném kole Fortuna:ligy, v rámci něhož se jeho svěřencům podařilo překvapivě vyloupit Letnou.

Podzimní část sezony stráví na hostování ve druholigových klubech kvůli většímu hernímu vytížení a nabírání zkušeností záložníci Kristian Michal (21) a Dominik Gembický (23).

Zatímco Ondřej Lehoczki byl již dříve zapůjčen do Vlašimi, Michal se nově přesunuje do Varnsdorfu, na jehož trenérské lavičce sedí exliberecký asistent Miroslav Holeňák a Gembický se bude prát za Třinec, který už má z Liberce vypůjčeného Lukáše Hasalíka.

Michal, který naskočil v minulém ligovém ročníku do pěti duelů, opustil kádr poměrně překvapivě, neboť se ho v letní přípravě týkala všechna přípravná utkání. Další šanci přesvědčit hlavního trenéra tak nejspíš dostane v zimě.

O dva roky starší Gembický, jenž byl v minulém ročníku v Příbrami, měl během přípravy smůlu, protože se zranil a kvůli tomu stihl naskočit jen do jednoho zápasu. A byť během pětačtyřiceti minut proti Vlašimi skóroval, na setrvání v prvním týmu to nakonec nestačilo a rozehraje se tak na severu Moravy.

Liberec hostí ve 2. kole výběr Teplic, které mají za sebou remízu s Plzní. Michal i Gembický už však budou fandit podještědským barvám pouze na dálku.

Kdo všechno to má na Emirates Stadium nahnuté? Arsenal se prý nebrání prodeji těchto osmi hráčů...

Zdroj: fcslovanliberec.cz

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.