Bayern na startu Bundesligy převálcoval Frankfurt, Lipsko si dělilo body se Stuttgartem

Další ročník německé nejvyšší soutěže zaklepal na dveře a u našich západních sousedů toho bylo o tomto víkendu k vidění nemálo. Již v pátek odstartoval Bundesligu souboj Bayernu Mnichov s Frankfurtem, který bavorský gigant jednoznačně ovládl. Oko českého diváka pak zajímal především sobotní zápas Leverkusenu s Patrikem Šchickem a Adamem Hložkem.

Bayern kráčel za ziskem tří bodů od úvodních minut. Během první půle se střelecky prosadili Kimmich, Pavard Mané, Musiala i Gnabry. Po změně stran snížil Kolo Muani, ale Musiala sedm minut před koncem upravil na konečných 6:1 ve prospěch aktuálního mistra.

Zastřílel si také Freiburg, který po bezbrankové první půli na půdě Augsburgu vykázal čtyři přesné zásahy. Ty si podelili Gregoritsch, Grifo, Ginter a Doan. Mohuč se dostala s Bochumí do vedení po brance Onisiwa, ale v první půli ještě stihl stav srovnat Stöger. Autor úvodní trefy se ale ke slovu dostal i po změně stran a vrátil hostům náskok.

Hoffenheim chtěl urvat tři body na půdě Mönchengladbachu, což se jevilo reálně díky tomu, že po pětadvaceti minutách vedl po gólu Skova. Před koncem první půle se však podařilo srovnat Bensebainimu a Thuram s Elvedim předvedli ve druhém poločase obrat.

Union Berlín v derby s Herthou vedl již po prvním poločase a brance Siebatcheua. Po změně stran náskok pojistili Becker a Knoche. Lukebakio pak pět minut před koncem jen snížil na konečných 3:1. Wolfsburg si body dělil s Brémami. Na jedné straně se střelecky nemýlili Nmecha a Guilavogui, na té druhé Füllkrug a Bittencourt.

Poslední utkání sobotního programu nabídnulo poměření sil Dortmundu s Leverkusenem. Větší radost měli po závěrečném hvizdu domácí, kteří rozhodli o výhře jedinou brankou utkání v režii Reuse. O poločase se dostal do hry Hložek, který se snažil se Schickem zvrátit nepříznivý stav. To se však nestalo a navíc na konci zápasu dostal červenou kartu brankář Lukáš Hradecký.

Nedělní odpoledne nabídlo duel Stuttgartu s Lipskem a oba celky se nakonec rozešly smírně po remíze 1:1. Hosty poslal do vedení Nkunku, ale ještě v první půli domácí srovnali po trefě Ahamady.

Bundesliga - 1. kolo:

Frankfurt - Bayern 1:6
Branky: 64. Kolo Muani - 5. Kimmich, 11. Pavard, 29. Mané, 35. a 83. Musiala, 43. Gnabry

Augsburg - Freiburg 0:4
Branky: 46. Gregoritsch, 48. Grifo, 61. Ginter, 79. Doan

Bochum - Mohuč 1:2
Branky: 39. Stöger - 26. a 77. Onisiwo

Mönchengladbach - Hoffenheim 3:1
Branky: 42. Bensebaini, 71. Thuram, 78. Elvedi - 25. Skov

Union Berlín - Hertha 3:1
Branky: 32. Siebatcheu, 50. Becker, 54. Knoche - 85. Lukebakio