West Ham nedokázal vzdorovat síle Citizens, premiéra Ten Haga na lavičce Rudých ďáblů nevyšla

Nejsledovanější evropská liga je zpět. Premier League nabídla během tohoto víkendu své první kolo a diváci byli svědky celé řady zajímavých momentů. Již v pátek se představil na půdě Crystal Palace v londýnském derby Arsenal, který po trefě Martinelliho a vlastní brance Guéhiho zvítězili 2:0.

Sobotní program nabídl překvapivou ztrátu Liverpoolu na půdě Fulhamu. Oba přesné zásahy domácích vyprodukoval Mitrovič, zatímco na druhé straně se střelecky prosadili Núñez a Salah. Reds si ale jistě představovali vstup do nového ročníku lépe a remíza 2:2 je pro ně komplikací hned v úvodu.

Everton se prezentoval proti Chelsea dobrou defenzivou, ale v nastaveném čase první půle nakonec ztrácel po penaltě, kterou vstřelil Jorginho. Tato trefa se nakonec ukázala jako jediná v tomto utkání, což rozhodlo o třech bodech ve prospěch Blues.

Bournemouth před vlastními fanoušky vyzrál na Aston Villu a přesné zásahy slavili Lerma a Moore. Stejným výsledkem dopadlo poměření sil Newcastlu s Nottinghamem, ve kterém padaly góly po trefách Schära a Wilsona.

Wolves se na půdě Leedsu dostali do vedení zásluhou Podence, ale v první půli stav srovnal Rodrigo. Po změně stran pak rozhodla o výhře domácích vlastní branka Aït Nouriho. Tottenham si zastřílel proti Sotuhamtonu a zaslouženě zvítězil 4:1. Mezi střelce domácích se zapsali Sessegnon, Dier a Kulusevski, na druhé straně pálil přesně Ward-Prowse a do vlastní sítě smolně skóroval Salisu.

Nedělní program se nesl v duchu tří zápasů. Leicester doma přivítal Brentford a nakonec musel brát s povděkem dělbu bodů, neboť ve druhé půli prohospodařil dvoubrankový náskok. Ten vytvořili Castagne a Dewsbury-Hall, ale poté se dostali ke slovu také Toney a Dasilva.

Premiéra na lavičce Manchesteru United nevyšla podle představ nizozemskému stratégovi Eriku ten Hagovi. Rudí ďáblové na Old Trafford prohrávali po půli 0:2 po dvojité radosti Grosse. Ofenzivní choutky domácích se nedařily dotáhnout do zdárného konce a snížit pomohla vlastní branka Mac Allistera. Na výsledku ve prospěch Brightonu to již nic nezměnilo, neboť další gól již nepadl.

Londýnský West Ham chtěl odstartovat sezónu výhrou, ale v cestě mu stál aktuální mistr. Citizens potvrdili roli favorita a nepustili domácí ke slovu. Střelecky zazářil norský klenot Haaland, který dokázal svůj debut v barvách Manchesteru City okořenit dvěma přesnými zásahy.

Tottenham - Southampton 4:1
Branky: 21. R. Sessegnon, 31. Dier, 60. vlastní Salisu, 63. Kulusevski - 12. Ward-Prowse

Everton - Chelsea 0:1
Branka: 45+9. z penalty Jorginho

Leicester - Brentford 2:2
Branky: 33. Castagne, 46. Dewbury-Hall - 62. Toney, 86. Dasilva

Manchester United - Brighton 1:2
Branky: 68. Mac Allister vl. - 30. a 39. Groß

West Ham - Manchester City 0:2
Branky: 36. a 65. Haaland