Legrace, která přijde draho? Za žertování o ovlivňování zápasů stopka na dva zápasy

Legrace, která přijde draho? Za žertování o ovlivňování zápasů stopka na dva zápasy

Jak svými žerty dostat pokutu a ještě k tomu navrch pár zápasů stopku do nové sezóny začínající Serii A? To zjistil Gianluca Gaetano z Neapole, jenž byl potrestán za žertování o ovlivňování výsledků.

Tento příběh je tak bizarní, až je i vtipný. Záložník Gianluca Gaetano, který v tuto chvíli hraje " pod Vesuvem" zjistil, jak je důležité si dávat pozor na pusu a hlavně na to, jaké znění má vaše zpráva odeslaná kamarádovi z týmu, se kterým se máte o víkendu utkat.

V době, kdy se tento "incident" stal hostoval v druholigové Cremoně.  Čtyři dny před zápasem útočníkovi Vittoriovi Pariginimu z Coma na WhatsAppu poslal zprávu: "Necháte nás v pátek vyhrát?" A doprovodil ji dvěma smějícími se emotikony. Dvaadvacetiletý fotbalista si kvůli této "narážce" nezahraje v úvodních dvou kolech nového ročníku Serie A.

Italský svaz se tuto skutečnost dozvěděl a potrestal ho za porušení etických pravidel a zásad fair play. Dostal stop na dva zápasy a musí zaplatit 4500 eur. Pokutu 5000 eur také dostal jeho tehdejší klub Cremona, která utkání s Comem vyhrála 2:1.

Není nutno dodávat, že nynější zaměstnavatel - Neapol, musí mít z této aféry velkou radost. Gaetano bude chybět v zápasech proti Veroně a Monze a v těchto duelech by ho na pozici záložníka mohl kldině nahradit například Stanislav Lobotka.

Pošle ještě někdy Gaetano podobnou sms?

zdroj: sscnapoli.it

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.