Sparta udeřila na Budějovice hned v úvodu, Slavia potrestala oslabený Zlín

Sobotní program FORTUNA:LIGY nabídl hned v sobotu celou řadu zajímavých i nečekaných momentů. Liberec v domácím prostředí roznesl Teplice, zatímco Olomouc vykázala překvapivou ztrátu se Zbrojovkou. Plzeň doma nezaváhala s Pardubicemi, i když se na zisk tří bodů pořádně nadřela a v Ďolíčku byli svědky pořádné přestřelky mezi Bohemians a Baníkem, která nakonec skončila smírně.

Liberec - Teplice

Liberec před týdnem obral o body Spartu, tentokrát si vzal na paškál Teplice. Na stadionu U Nisy bylo živo již v první půli, neboť v 9. minutě otevřel skóre Doumbia. Náskok Slovanu zvyšoval Toloveirov, ale dvě minuty před koncem první půli se podařilo snížit Urbancovi.

Radost hostů ale byla rychle vystřídána studenou sprchou v podobě trefy Van Burena, který po změně stran dokonce dovršil hattrick a výraznou měrou se podepsal pod výsledkem 5:1.

Plzeň - Pardubice

Plzeň potřebovala odčinit remízu z prvního zápasu, ale v cestě ji stál nevyzpytatelný soupeř, který se i v Doosan Aréně prezentoval velmi dobrý výkonem. Viktoria se dostala do vedení zásluhou Klimenta, ale po změně stran srovnal stav Solil.

Rozhodla až trefa Havla patnáct minut před koncem, která rozhodla ve prospěch západočeského klubu. Výhra je dobrá nejen z důvodu zisku tří bodů, ale hráči se dobře naladili na úterní odvetu v rámci boje o Ligu mistrů s Sheriff Tiraspol.

Olomouc - Brno

Brno se jeví na startu nového ročníku FORTUNA:LIGY jako nepříjemný soupeř a lví podíl na tom má kapitán Jakub Řezníček. Proti Slovácku se blýskl dvěma asistencemi, Olomouci pak znepříjemnil život ve dvacáté minutě, kdy otevřel skóre utkání na Hané.

Olomouc chtěla navázat na výhru v Ostravě, ale nedařilo se jí najít recept na ligového nováčka. Po změně stran se Zbrojovka nadechla k navýšení náskoku po brance Ševčíka a tento stav již do závěrečného hvizdu udržela.

Bohemians - Ostrava

Klokani hráli v minulém ročníku FORTUNA:LIGY o svou prvoligovou příslušnost, ale v té nové trápí zatím každého soupeře. Výhra proti Jablonci zřejmě nebyla náhodná, což doložil i domácí střet v Ďolíčku s Ostravou.

Baník se na startu nové sezóny trápí a po ztrátě s Olomoucí přišla dělba bodů s Bohemians. Vedení po trefě Kuzmanoviče bylo rázem zapomenuto po vyrovnání Hronka, navíc pak úřadovali Květ a Křapka. Až změna stran a góly Klímy a Tijaniho rozhodly o remíze 3:3.

České Budějovice - Sparta

Sparta po nezdaru s Libercem udeřila na půdě Českých Budějovic již ve druhé minutě. Pešek rozehrál roh na Höjera, který s využitím zad Hory nasměroval míč k první tyči. Letenský tým našel podruhé recept ve 27. minutě. Daněk přešel přes Sladkého až do vápna, kde míč posunul na Čvančaru.

Druhá půle již změnu skóre nepřinesla, což rozhodne nevadilo hostům, kteří tak získali první tři body do tabulky.

Slovácko - Hradec Králové

Hradec Králové v úvodním kole obral o body pražskou Slavii a také proti Slovácku se prezentoval pevnou defenzivou. Výběr z Uherského Hradiště si během první půle vypracoval několik šancí, ale změnu skóre to nepřineslo. Spolu s územní převahou to byla ale předzvěst, že by se proti Votrokům mohlo zadařit.

Hned na startu druhé půle přišla pro Hradec komplikace. Po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště Gabriel po faulu loktem. Slovácko využilo početní výhody v 58. minutě. Po rohovém kopu se do míče položil Šašinka, ale jeho trefa se odrazila od břevna. Na správném místě ve správný čas byl Daníček, který poslal domácí do vedení.

Mladá Boleslav - Jablonec

Jablonec si potřeboval napravit reputaci z domácí ztráty s Bohemians, proto od úvodních minut dorážel na bránu Mladé Boleslavi. Ovoce to přineslo již v 5. minutě, kdy střelu Šulce dokázal ještě Polaček vyrazit, ale odražený míč se dostal k Sejkovi, který se již nemýlil. Domácí odpověděli po dvaceti minutách hry. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Matějovský. Hostům vrátil vedení Jovovič, kterému míč naservíroval Kratochvíl.

Jablonec přišel o svůj náskok podruhé v 78. minutě. Škoda na hranici šestnáctky se ke střele nedostal, zato jeho nahrávka nalezla Marečka, který křížnou přízemní ranou srovnal na 2:2.

Slavia - Zlín

Slavii se daří v předkolech Konferenční ligy, ale na domácí frontě v prvním ostrém zápase selhala. I proto byli svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského na Zlín připraveni od úvodních minut a snažili se rychle dostat do vedení. To se podařilo po deseti minutách hry, kdy se při své premiéře skvěle uvedl Icha. Náskok byl navýšen krátce po půlhodině, když Lingr nalezl na zadní tyči osamoceného Juráska.

Slavia plnila roli favorita, ale po změně stran přišlo zaváhání. Santos při rozehrávce odkopl míč jen k soupeři. Ten jej obratem vrátil před šestnáctku domácích, kde Simerský přihrál skórujícímu Jawovi. Následně se však Zlín sám připravil o vyrovnaný počet sil na hrací ploše. Procházka se nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit. Sešívaní toho využili a Schranz s Juráskem upravili na konečných 4:1.

FORTUNA:LIGA - 2. kolo:

Slovan Liberec - FK Teplice 5:1 (3:1)
Branky: 45.+1, 53. a 69. Van Buren, 9. Doumbia, 22. Talovjerov - 43. Urbanec. Rozhodčí: Radina - Kubr, Šimáček - Hocek (video). ŽK: Červ - Hyčka. Diváci: 4500.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Plechatý, Talovjerov, Mikula (71. Purzitidis) - Červ (72. Varfolomejev), Doumbia (80. Višinský) - Van Buren (80. Kozák), Frýdek, Preisler (61. Matoušek) - Rondič. Trenér: Kozel.
Teplice: Grigar - Kučera (46. Knapík), Dramé, Vondrášek (59. Hybš) - Hyčka, Mareček, Jukl, Urbanec - Křišťan (59. Čerepkai) - Gning, Žák (46. Kodad). Trenér: Jarošík.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
Branky: 20. Řezníček, 70. Ševčík. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf - Franěk (video). ŽK: Texl, Přichystal, Šural, Granečný (všichni Brno). Diváci: 4636.
Olomouc: Macík - Chvátal, Vraštil, Jemelka, Zmrzlý (81. Šíp) - Breite, Sedlák (46. Vodháněl) - Navrátil (69. Zifčák), Růsek (81. Poulolo), Zorvan (73. Beneš) - Chytil. Trenér: Jílek.
Brno: Berkovec - Hrabina, Šural, Endl, Granečný - Texl, Souček - Ševčík (89. Fousek), Falta (88. Blecha), Přichystal (60. Alli) - Řezníček (79. Hladík). Trenér: Dostálek.

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:1 (1:0)
Branky: 21. Kliment, 75. Havel - 55. Solil. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Líkař - Orel (video). ŽK: Dedič - Toml, Hlavatý. Diváci: 7251.
Plzeň: Staněk - Holík, Kaša, Čihák, Havel - Cadu (62. Kopic), Qose (46. Bucha), Kalvach, Mosquera (46. Pilař) - Kliment (46. Sýkora), Chorý (74. Dedič). Trenér: Bílek.
Pardubice: Markovič - Rosa (33. Kostka), Vlček, Toml, Helešic - Janošek - Tischler (74. Sychra), Solil, Hlavatý, Vacek (58. Lima) - Černý (74. Huf). Trenér: Novotný.

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 3:3 (3:1)
Branky: 6. Hronek, 19. Květ, 22. Křapka - 5. Kuzmanovič, 49. J. Klíma, 79. Tijani. Rozhodčí: T. Klíma - Nádvorník, Machač - Štěrba (video). ŽK: Hronek, Petrák - Laštůvka, Sanneh, Frydrych, Vrba (trenér). Diváci: 6012.
Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Petrák (84. Jánoš), Kovařík (76. Nový) - Květ (84. Mužík), Hronek - Puškáč (76. Koubek). Trenér: Veselý.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe (46. Sanneh), Frydrych, Pokorný, Fleišman (74. Smékal) - P. Jaroň (64. Šehič), Kuzmanovič (64. Tijani), Kaloč, Tetour (46. Pojezný), Buchta - J. Klíma. Trenér: Vrba.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 2. Höjer, 27. Čvančara. Rozhodčí: Proske - Paták, Kotík - Franěk (video). ŽK: Čmelík, Potočný, Hellebrand - Drchal. Diváci: 6681 (vyprodáno).
Č. Budějovice: Šípoš - Čolič, Grič, Havel, Králik, Sladký (85. Penner) - Čmelík (72. Matoušek), Hora, Čavoš (72. Hellebrand), Potočný - Škoda (46. Hais). Trenér: Weber.
Sparta: Holec - Mejdr, Sörensen, Hancko, Höjer (62. Pavelka) - Zelený - Daněk (83. Wiesner), Sadílek, Pešek (74. Drchal) - Čvančara (62. Karabec), Juliš (74. Minčev). Trenér: Priske.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:2 (1:2)
Branky: 21. Matějovský z pen., 78. Mareček - 5. Sejk, 34. Jovovič. Rozhodčí: Batík - Kříž, Antoníček - Machálek (video). ŽK: Matějovský - Surzyn, Houska, Kratochvíl, Kadlec. Diváci: 3227.
Mladá Boleslav: Polaček - Mareček (82. Darmovzal), Šimek, Suchý, Karafiát - Pech (46. Fulnek), Mašek (46. Skalák), Dancák (62. Donát), Matějovský, Ladra (70. Stránský) - Škoda. Trenér: Hoftych.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Heidenreich, Hübschman, Polidar - Považanec - Šulc, Kratochvíl, Houska (90.+1 Kadlec), Jovovič (69. Pleštil) - Sejk (86. Chramosta). Trenér: Horejš.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 58. Daníček. Rozhodčí: Berka - Vlček, Mokrusch - Kocourek (video). ŽK: Daníček, Petržela, Duskí - Kodeš, Gabriel, Harazim, Čech, Koubek (trenér). ČK: 46. Gabriel (Hradec Králové). Diváci: 4202.
Slovácko: Nguyen - Tomič (73. Sinjavskij), Hofmann (88. Kadlec), Daníček, Šimko - Kohút (63. Duskí), Trávník, Ljovin, Holzer (63. Petržela) - Kozák (73. Kalabiška), Šašinka. Trenér: Svědík.
Hradec Králové: Reichl - Klíma, Čech, Smrž - Gabriel, Kučera, Kodeš (71. Rada), Harazim (88. Dvořák) - Kubala, Vašulín, Vlkanova (74. Novotný). Trenér: Koubek.

Slavia Praha - Trinity Zlín 4:1 (2:0)
Branky: 31. a 90.+2 D. Jurásek, 10. Icha, 85. Schranz - 49. Jawo. Rozhodčí: Černý - Caletka, Podaný - Ondráš (video). ŽK: Trpišovský (trenér), Masopust - Procházka, Jawo, Cedidla, Simerský, Bartošák. ČK: 70. Procházka. Diváci: 12.213.
Slavia: Mandous - Douděra (66. Masopust), Santos, Kačaraba, Jurásek - Hromada (83. Holeš) - Lingr (76. Usor), Icha, Ševčík (66. Tiéhi), Ewerton (66. Schranz) - Jurečka. Trenér: Trpišovský.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Procházka, Bartošák - J. Kolář (81. Bobčík), Didiba - Dramé (46. Hrubý), Jawo (73. Reiter), Čanturišvili (87. Hrdlička) - Vukadinovič (46. Silný). Trenér: Jelínek.