Köstl: Věříme, že odčiníme, co se nám v prvním kole nepovedlo. Bereme to i jako omluvu fanouškům

Köstl: Věříme, že odčiníme, co se nám v prvním kole nepovedlo. Bereme to i jako omluvu fanouškům

Tři dny po cenné výhře nad Panathinaikosem v rámci třetího předkola Evropské konferenční ligy dorazí do Edenu FC Trinity Zlín. Sešívané čeká druhé ligové kolo, kde budou chtít odčinit nezdar z toho úvodního proti Hradci Králové. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského se navíc potřebují dobře naladit na odvetu proti řeckému klubu, která je na programu již ve čtvrtek.

Slavia je zvyklá na náročný program, ale ztráta v úvodu ligy proti Hradci Králové byla překvapivá. Votroci prokázali své kvality již na jaře v nadstavbě, ale další nezdar byl studenou sprchou pro tým s ambicemi na titul.

„Ambice jsou jednoznačné. Chceme odčinit zápas s Hradcem, který se nám nepovedl. Bereme to svým způsobem jako omluvu fanouškům, kterých doufáme dorazí podobný počet jako ve čtvrtek. Kádr Zlína se během letní pauzy pozměnil, jsou tam noví hráči, studujeme to. Hledají optimální složení do ofenzivy. Věříme, že odčiníme, co se nám nepovedlo v prvním kole,“ předesílá asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Nedělní bitva v Edenu bude proti Zlínu, který kromě svého hlavního sponzora změnil výrazně i svou hráčskou základnu. Sešívaní ale věří v úspěch, neboť s tímto soupeřem vyhráli všech sedm posledních vzájemných utkání. Čtvrteční zápas proti řeckému Panathinaikosu stál mnohé hráče hodně sil, ale je třeba myslet i na domácí soutěž.

„S Panathinaikosem jsme hráli ohromně těžký zápas. Takový impulz jsme po Hradci potřebovali. Viděli jsme hráče v trochu jiných emočních i fotbalových situacích. Celá atmosféra kolem zápasu byla skvělá, my jsme se na to dobře připravili. Soupeř je enormně těžký, ale nám nezbývá než přepnout na ligovou soutěž, protože tam jsme nabrali ztrátu, kterou jsme hned od úvodu nechtěli. Musíme udělat všechno pro to, abychom v domácím prostředí. Není nic hezčího, než hrát ve Fortuna Areně,“ dodal asistent kouče Trpišovského.

Zdroj: slavia.cz