Zlín je jeden ze soupeřů, proti kterým se mi hraje asi nejhůř, ale musím to hodit za hlavu, hlásí Lingr

Zlín je jeden ze soupeřů, proti kterým se mi hraje asi nejhůř, ale musím to hodit za hlavu, hlásí Lingr

V nohách mají stále náročné čtvrteční utkání s řeckým Panathinaikosem, ale nyní musí přepnout na domácí soutěž, kde je třeba odčinit nezdar s Hradcem Králové. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského ve druhém kole změří síly proti Zlínu. V sestavě by neměl chybět ani Ondřej Lingr, který v kádru sešívaných působí od roku 2020.

Tři dny po cenné výhře je čeká soupeř, který v létě výrazně proměnil svůj kádru. Slavisté ale věří v prodloužení výborné bilance, neboť se Zlínem vyhráli posledních sedm vzájemných utkání. „Je to jeden ze soupeřů, proti kterým se mi hraje asi nejhůř. To ale házím za hlavu. Já i celý tým k tomu budeme přistupovat na sto procent. Budeme chtít navázat na čtvrteční výkon,“ nechal se slyšet před nedělním zápasem třiadvacetiletý ofenzivní záložník.

Slavia ve čtvrtek porazila zvučného soupeře z Atén 2:0, ale pro postup musí zvládnout i odvetu. V utkání byl výraznou tváří právě i Lingr, jehož stoprocentní šanci brankář Brignoli zázračně vyrazil hlavou.

„Obránce mě držel, já jsem se snažil uvolnit a udělat si prostor, nešlo to střílet z první, i když jsem se snažil. Kdybych spadl, tak je to penalta, ale snažil jsem se to ustát a zakončit. Bohužel jsem strefil gólmana do hlavy, ale věřím, že to přijde někdy jindy a třeba to bude zase důležitý gól,“  věří Lingr, který by se nebránil zaznamenat první ligovou trefu v této sezóně třeba právě proti Zlínu.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.