Bílek: Změny v sestavě jsou třeba, abychom rozložili síly. Bylo na nás vidět, že souhra trochu vázne

Bílek: Změny v sestavě jsou třeba, abychom rozložili síly. Bylo na nás vidět, že souhra trochu vázne

Nový ročník FORTUNA:LIGY dal jasný signál favoritům, že je čeká tuhá bitva o každý bod do tabulky. Plzeň to v úvodním kole pocítila s Teplicemi, ale v sobotu již slavila plný počet bodů proti Pardubicím. Výhra se však nerodila snadno a rozhodující trefu vykázal až patnáct minut před závěrečným hvizdem Havel.

Plzeň jako další český zástupce v boji o účast v pohárové Evropě pociťuje náročný program. V úterý ji čeká odveta proti moldavskému Šeriffu Tiraspol a všichni v kabině věří, že postup do dalšího předkola je na dosah. „Evropské poháry jsme si přáli hrát a s přepínáním zápasů se musíme vypořádat,“ nechal se slyšet Bílek, který musel udělat proti Pardubicím změny v sestavě, aby si některé tváře mohly odpočinout.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože to nebylo vůbec jednoduché. Udělali jsme pět změn, abychom rozložili síly a viděli hráče, které jsme v zápasech ještě tolik neviděli. Bylo na nás vidět, že souhra trochu vázne. Byl to určitý risk, ale museli jsme ty změny udělat vzhledem k úterý. Důležité je, že jsme to zvládli, je to pro nás velmi cenné vítězství,“ hodnotil konfrontaci s Pardubicemi.

Viktoria podruhé za sebou nastoupila od úvodních minut ve formaci 4-4-2, což by mohl být nový preferovaný systém trenéra. „Uvidíme. Bude záležet na soupeřích a formě našich hráčů. Je to jedna z variant, kterou můžeme a budeme praktikovat,“ dodal někdejší reprezentační kouč.

Zdroj: fcviktoria.cz