Barcelona: Ronaldinho do Chelsea rozhodně neodejde

Barcelona: Ronaldinho do Chelsea rozhodně neodejde

Vedení katalánského velkoklubu FC Barcelona si v pondělí pospíšilo s reakcí na spekulace médií, že by měla největší hvězda týmu Brazilec Ronaldinho odejít do londýnské Chelsea.

Informace v ranním tisku naznačovaly, že je majitel Chelsea Roman Abramovič ochoten za Ronaldinha nabídnout "jakékoli peníze". Abramovič se měl nedávno dvakrát sejít s bratrem a zároveň agentem Brazilce Robertem de Assisem Moreirou.

Chelsea nyní předvádí spíše efektivní a nudný, než efektivní a pro fanoušky zábavný fotbal a příchod míčového kouzelníka z Barcelony by jí mohl pomoci ke změně. Ronaldinho je dvojnásobným nejlepším fotbalistou planety a je považován za jednoho z nejtechničtějších hráčů současnosti.

Sportovní ředitel Barcelony Txiki Beguiristain ovšem řekl rozhlasové stanici Catalunya: "Nechceme ho prodat. Ronaldinho je náš hráč a jsem stoprocentně přesvědčen, že v klubu zůstane. V tomto směru je naše rozhodnutí jasné."

Beguiristaina nepřekvapilo, že se o záložníka zajímá takový klub jako Chelsea, ale dokud Ronaldinhovi nevyprší kontrakt (v roce 2010) nikam podle slov zástupce Barcy nepřestoupí. "Je normální, že velké světové kluby touží po Ronaldinhovi, ale on má smlouvu s námi."

Na informace o schůzce Abramoviče s hráčovým agentem odmítl Beguiristain reagovat. "To je věc, která mne naprosto nezajímá," doplnil.

[ 27.8.2007 - goal.com / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]