Naší největší zbraní by měly být standardky, poměrně dobře je zahráváme, pochlubil se šéf plzeňské lavičky před Šeriffem

Naší největší zbraní by měly být standardky, poměrně dobře je zahráváme, pochlubil se šéf plzeňské lavičky před Šeriffem

Plzeň je velmi blízko čtvrtému předkolu Ligy mistrů. Po těsné výhře 2:1 na moldavské půdě jí stačí k postupu přes Šeriff Tiraspol před domácím publikem v Doosan aréně neprohrát. Výkop je stanoven na úterní devatenáctou hodinu večerní.

"První utkání nám ukázalo soupeřovu kvalitu, ale pokud splníme to, co si řekneme, tak jsme schopni eliminovat jejich největší sílu. Hrajeme doma, chceme postoupit a zápas vyhrát," přednesl na předzápasové tiskové konferenci Michal Bílek.

Jaká je největší přednost soupeře? "Technicky jsou velmi dobře vybaveni. Vepředu mají hráče, pro které není problém jít jeden na jednoho. Nesmíme jim dát prostor," upozornil velezkušený stratég.

Jakým způsobem toho bude chtít Viktoria dosáhnout? "Musíme k nim rychle přistupovat, nenechat je hrát a držet je co nejdál od naší brány. Jestli chceme pomýšlet na dobrý výsledek a postup, což je náš cíl, tak musíme zopakovat výkon z minulého týdne," přidal na fcviktoria.cz kouč, jehož celek zatím vyhrál všechny tři utkání v předkolech LM.

V čem by naopak mohl český mistr zatápět hostům? "Standardky by měly být naší zbraní, soustředíme se na ně. Poměrně dobře je zahráváme a je to něco, s čím bychom mohli uspět i v úterý," nabídl možný scénář bývalý trenér českého národního mužstva.

Pro západočeskou družinu mimo jiné půjde už o šesté soutěžní utkání během tří týdnů. "Utkání jdou rychle za sebou, ale jsme za to rádi, přáli jsme si hrát evropské poháry. Na druhou stranu hráči radši hrají, než trénují. Pro klub je tento zápas důležitý a věřím tomu, že se přiblížíme našemu snu hrát Ligu mistrů," zakončil na oficiálních stánkách šéf Hejdy, Staňka, Chorého a spol..

Zdroj: fcviktoria.cz