Uspokojující premiéra, na hřišti se neztratil, komentoval Hložkův německý debut na horké půdě Dortmundu Koller

Uspokojující premiéra, na hřišti se neztratil, komentoval Hložkův německý debut na horké půdě Dortmundu Koller

Dvacetiletý reprezentant Česka Adam Hložek z Bayeru Leverkusen má za sebou prvních čtyřiačtyřicet bundesligových minut, které absolvoval v Signal Iduna Parku proti Borussii Dortmund.

Jak se jeho premiéra v Německu líbila bývalému kanonýrovi BVB Janu Kollerovi? "Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v první půlce byl lepší Dortmund a ve druhé, i za přispění Adama Hložka, byl lepší Leverkusen. Za mě se Adam na hřišti rozhodně neztratil. Na to, že to byl první zápas, a navíc na bouřlivém stadionu v Dortmundu, tak byla jeho premiéra uspokojující," okomentoval těsnou výhru vestfálského výběru "Dino", jehož slova vyšla na portálu tn.nova.cz.

Mohl by být exsparťan už v příštím kole proti Ausburgu v základní sestavě Bayeru? "Klub věří v jeho kvality. Ještě potřebuje čas na adaptaci a bundesliga je psychicky extrémně náročná soutěž. Když bude dostávat příležitosti zapadnout do týmu, tak pak bude pro Leverkusen hodně důležitý hráč, třeba jako je Patrick Schick," pomohl si příkladem nejlepší střelec v historii českého národního mužstva.

O šest let starší Schick, který byl loni druhým nejlepším kanonýrem německé ligy, by mu měl v Bay Areně dost pomoci. "Je to pro něj velká výhoda. Nepochybuji, že mu Patrik hodně pomáhá v začátcích. Nevím, jak je na tom Adam s němčinou, takže mu určitě pomáhá, aby se v klubu zadaptoval. Také si mohou pomoci na hřišti, oba jsou ofenzivní hráči – srovnal bych to s mojí spoluprací s Tomášem Rosickým," uzavřel na webu tn.nova.cz devětačtyřicetiletý internacionál, jehož dokumentární film "Příběh obyčejného kluka" se dostane do kin tento týden.

Zdroj: tn.nova.cz