Karabach postupně vyřadil polského, švýcarského i maďarského mistra. Přetrhne tuto šňůru šampion Česka?

Po vítězství nad maďarským Ferencvárosem bude soupeřem Plzně v 4. předkole Ligy mistrů ázerbajdžánský Karabach FK. Devítinásobný mistr tamní ligy, který už vyřadil polský Lech Poznaň a švýcarský Curych, si to rozdá s Viktorkou o účast ve skupinové fázi milionářské soutěže a také o pěkný balík peněz.

Aktuálně

Současný hráčský kádr je většinově tvořen místními hráči. Jsou zde ale i Brazilci, Černohorci i pár Afričanů. Největší pozornost vzbuzuje dvojice Kady a Ibrahima Wadji, která zatím v letošních předkolech dohromady nasázela 8 branek (2 Poznani, 4 Curychu a 2 Ferencvárosi). Brazilský ofenzivní záložník se stal také nejlepším střelcem uplynulé zdejší soutěže a jeho kolega Senegalec Wadji za ním zaostal o jednu branku. Trenér Gurbanov sází na osvědčené hráče a nějakým razantním změnám v mužstvu není příliš nakloněn. Tým je hodně podobný těm z minulých let.

Výhodou Plzně je, že odvetné utkání opět sehraje na domácím hřišti, kde v pohárech neprohrává. Naposledy zde zvítězil v sezóně 2018/19 Real Madrid.

Viktorii bych nefavorizoval, Karabach bude mít stále větší rozpočet a možnosti, upozorňuje Pivarník