Souček s Coufalem neodvrátili porážku s Nottinghamem, Chelsea přišla v derby o výhru až v nastavení, Liverpool znovu remizoval

Střet bývalých parťáků z anglické reprezentace dopadl lépe pro lodivoda Aston Villa. jeho tým na svém hřišti dokázal získat první body v sezoně, zatímco svěřenci Franka Lamparda jsou stále bez bodu. Arsenal pokračuje na vítězné vlně a v atraktivním souboji připravil Lišky o jakýkoliv bodový zisk. De Bruyne ukázal mistrovský kousek, díky kterému Citizens deklasovali nováčka a debaklem skončil i duel mezi Brentfordem a United..

Aston Villa dokázala ve druhém kolem nejvyšší anglické soutěže porazit na domácím hřišti Everton 2:1, a připsala si tak premiérovou výhru v novém ročníku. Ve vůbec prvním trenérském souboji bývalých spoluhráčů z reprezentace se tak musel Frank Lampard sklonit před Stevenem Gerrardem. Vítěznou branku vstřelil v 86. minutě Emiliano Buendía. Paradoxem utkání je, že všechny branky vstřelili domácí. Hosté přestříleli Aston Villu, avšak většina střel mířila mimo branku, a tak se vraceli zpátky do Liverpoolu bez bodu.

Arsenal si na domácím trávníku s Leicesterem a zvítězil 4:2. Kanonýry za vítězstvím nasměrovala především letní posila z Manchesteru City Gabriel Jesus, jenž v první půli vsítil dva góly v rozmezí 12 minut a po změně stran ještě na dva přihrál. Další nováček v kádru červenobílých William Saliba se naopak neukázal v dobrém světle, když si v 53. minutě vstřelil vlastní branku.

Duel Brightonu a Newcastlu byl velice nečitený. Lákavé utkání ale branku nenabídlo, šancí bylo také poskrovnu. Po vítězstvích ve svých úvodních utkáních si tak oba celky připsaly bod za remízu 0:0. Domácí zároveň prodloužili dlouhotrvající trvající neporazitelnost se Strakami, které naposledy v Brightonu uspěly v únoru roku 2017.

Manchester City si  pohrál na Etihad Stadium s nováčkem soutěže Bournemouthem, kterého smetl v poměru 4:0. Domácí měli prakticky splněno již po úvodním dějství, v němž vstřelili hned tři branky. Hvězdou zápasu se jednoznačně stal Kevin De Bruyne, jenž nejprve nádhernou šajtlí překonal hostujícího gólmana a poté asistoval u třetí trefy Phila Fodena.

Fotbalisté Leedsu pokračovali v úspěšném vstupu do nové sezony anglické Premier League, když po úvodní výhře nad Wolves dokázali ve druhém kole vybojovat remízu 2:2 na hřišti Southamptonu. Ten si alespoň připsal první bod do tabulky. Za hosty se blýskl skvělým výkonem Rodrigo, který vstřelil obě branky svého týmu.

Utkánímezi Wolves a Fulhamem skončilo nerozhodně 0:0, a oba celky tak nadále čekají na první vítězství v sezoně. K výhře byli blíže hosté, neboť v 81. minutě nařídil rozhodčí v jejich prospěch pokutový kop. Ten však nejlepší střelec nováčka soutěže Aleksandar Mitrovič trestuhodně neproměnil a nenavázal tak na dvě vstřelené branky z úvodního kola.

Brentford si před vlastními diváky s chutí zastřílel a s lehkostí skolil Manchester United 4:0. Rudí ďáblové si od úvodní trefy Joshe Dasilvy z 10. minuty prošli poločasem hrůzy, když stihli během 25 minut inkasovat ještě třikrát. Po přestávce se sice svěřenci Erika ten Haga začali osmělovat, ani to však nezabránilo druhé ligové porážce v novém ročníku a kvůli děsivému skóre 1:6 i pádu na tabulkové dno.

Nedělní program ostrovní Premier League nabídl hned dvě utkání a smolné chvíle zažívají v novém ročníku čeští legionáři Souček s Coufalem. Jejich West Ham po úvodní ztrátě s Manchesterem City nestačil ani na nováčka Nottingham, se kterým padl po brance Awoniyi.

Londýnské derby na Stamford Bridge nakonec dopadlo smírně. Chelsea poslal do vedení v první půli Koulibaly. Po změně stran se podařilo srovnat stav Hojbjergovi, ale James vrátil Blues náskok. Tottenham se však v nastaveném čase zmohl na odpor a Kane rozhodl o dělbě bodů.

Liverpool se v novém ročníku ne a ne chytit. S Crystal Palace začal prohrávat už ve 32. minutě po gólu Zahy. V 57. minutě dostal červenou kartu Núněz, což Jurgenu Kloppovi jistě úsměv nevykouzlilo. V 61. minutě však vyrovnal Diaz.

Premier League – 2. kolo:

Aston Villa – Everton 2:1 (1:0)

Branky: 31. Ings, 86. Buendia - 87. Digne (vl. gól)

Arsenal – Leicester 4:2 (2:0)

Branky: 23. a 35. Jesus, 55. Xhaka, 76. Martinelli - 56. Saliba (vl. gól), 74. Maddison

Brighton – Newcastle 0:0

Manchester City – Bournemouth 4:0 (3:0)

Branky: 19. Gündogan ,31. De Bruyne, 37. Foden, 79. Lerma (vl. gól)

Southampton – Leeds 2:0 (0:0)

Branky: 73. Aribo, 81. Walker-Peters - 46. a 60. Rodrigo

Wolves – Fulham 0:0

Brentford – Manchester United 4:0 (4:0)

Branky: 10. Dasilva, 18. Jensen, 30. Mee, 35. Mbeumo