Lazio doma přetlačilo Bolognu, Fiorentina obrala Cremonese o body až v nastavení, Juventus deklasoval Sassuolo

Úřadující mistr vstoupil do nové sezony vítězně a zdolal Udinese, i díky dvěma brankám Rebiće. Nezaváhala ani Atalanta, která zvítězila nad domácí Sampdorií, gólově se uvedl i staronový útočník Interu Lukaku a přispěl k výhře.

AC Milán vstoupil do nové sezony italské Serie A vítězstvím nad Udinese 4:2. Úřadující šampion sice inkasoval hned ve druhé minutě, ale díky dvěma slepeným gólům skóre otočil. V nastavení prvního poločasu však vyrovnal Adam Masina. Na body to ale hostům nestačilo, neboť po pouhých 30 vteřinách druhé půle překlopil opět misky vah na domácí stranu vítězným gólem Brahim Díaz. Na vítězství se výrazně podílel Ante Rebič, jenž rozvlnil síť soupeře hned dvakrát.

Atalanta si v úvodním kole Serie A poradila se Sampdorií a z Janova si odvezla vítězství 2:0. Střeleckou převahu hostů proměnil už v 26. minutě ve vítěznou branku kapitán Rafael Tolói. Tým z Bergama tak navázal na úspěšné vzájemné duely a připsal si nad Sampdorií čtvrtou výhru v řadě. Hosté zároveň triumfovali již v pátém úvodním kole italské nejvyšší soutěže po sobě.

Vicemistr uplynulé sezony Inter odstartoval nový ročník Serie A vítězstvím 2:1 na hřišti nováčka z Lecce. Hned v úvodu se trefila staronová posila Nerazzurri Romelu Lukaku, jenž se do Itálie vrátil na hostování z londýnské Chelsea. Zkraje druhého poločasu favorit vedení ztratil, ale v samém závěru si ho dokázal vzít zpět zásluhou střídajícího Denzela Dumfriese, a vkročil tak do sezony správnou nohou.

Premiéra Monzy v rámci prvního kola Serie A nevyšla podle jejích představ, když na své půdě nestačila na Turín FC, jemuž podlehla 1:2. Úvodní branku bojovného utkání vstřelil ve 43. minutě Aleksej Mirančuk. Nováček v kádru hostů, kterého do Turína zapůjčila Atalanta, ale skončil kvůli zranění už po první půli. Vítězný gól Býků nakonec vsítil po změně stran Antonio Sanabria.

Nedělní bitvy v Serii A nabídly tvrdě vydřené výsledky favoritů i značné množství červených karet. Fiorentina přivítala na své půdě Cremonese a o zisku tří bodů rozhodla až v nastaveném čase, kdy Mandragora upravil na konečných 3:2. Nováček italské nejvyšší soutěže trápil domácí i přes početní nevýhodu trvající více jak jeden poločas.

Lazio Řím dohrávalo utkání v deseti hráčích stejně jako Bologna. Hosty poslal do vedení v první půli Arnautovič z penalty, ale domácí nakonec po změně stran zařídili obrat. Smolně se na něm vlastní brankou podílel Silvestri a rozhodující trefu vykázal Immobile.

Na severu Itálie byly gólové hody. Verona hostila Neapol a ta si na úvod otevřela střelnici. I když Verona vedla, Neapol ji nasázela 5 gólů a nezměnil to ani Antonín Barák, který přišel na hřiště v 67. minutě.

Poslední titul před dvěma lety je slušná motivace a podle toho vypadal i první zápas Juventusu se Sassuolem. Prvním gólem se prosadila nová posila - Angel Di María, další dva přidal Dušan Vlahovič.

Serie A–1. kolo:

AC Milán – Udinese 4:2 (2:2)

Branky: 11. Hernandez, 15. a 68. Rebić, 46. Díaz - 2. Rodrigo Becao, 45+3 Masina

Fiorentina – Cremonese 3:2 (2:1)

Branky: 17. Bonaventura, 35. Jović, 90+5. Mandragora – 19. Okereke, 69. Bianchetti

Lazio Řím – Bologna 2:1 (0:1)

Branky: 68. De Silvestri (vla.), 79. Immobile – 38. Arnautović (pen.)

Salernitana - AS Řím 0:1 (0:1)

Branka: 33. Cristante

Spezia - Empoli 1:0 (1:0)

Branka: 36. Nzola

Verona - Neapol 2:5 (1:2)

Branky: 29. Lasagna, 48. Henry - 37. Kvaratskhelia, 45. Osimhen, 55. Zielinski, 65. Lobotka, 79. Politano

Juventus - Sassuolo 3:0 (2:0)

Branky: 26. Di Maria, 43. a 51. Vlahovič