Zamračeno v ráji? Hvězdy PSG spolu nemluví, nad tým staví jednotlivce

Zamračeno v ráji? Hvězdy PSG spolu nemluví, nad tým staví jednotlivce

Navzdory tomu, jak se může daná situace tvářit růžově a bez problémů, opak někdy může být pravdou. V pařížském PSG se podle všeho stahují mračna, protože se nebaví dvě hvězdy z útoku - Neymar a Kylian Mbappé.

Problémy v ráji se pomalu, ale jistě začínají dostávat na povrch. Aktéry těchto sporů jsou hvězdy Neymar a Kylian Mbappé. Dle francouzských médií si klub zvolil Mbappého jako svého exekutora pokutových kopů, což se na druhou stranu nelíbí brazilské ikoně.

Penalty jsou zkrátka a dobře brazilcovou doménou a jeden takový konflikt už jsme tu měli, když před pár lety chtěl penalty zahrávat Edinson Cavani. Toho chtěl po několika hádkách z PSG vyhnat a nemusíme být jasnovidci, víme jak to s Cavanim dopadlo.

Tato situace by se však s Kylianem opakovat neměla, jelikož ten má v pařížském celku zcela jinou pozici. Z trojice Messi-Neymar-Mbappé je právě poslední jmenovaný tím, který má být ikonou totho celku po další generaci. Dostal doslova královský plat a pravomoce u týmu, že se nabízí i skutečnost, že je jedním z vlastníků.

Tak jako tak, tyto konflikty nepomáhaji chemii v týmu a jak hráči, tak trenéři to musí vědět a cítit. Pokud se Neymar s Mbappém rychle neuklidní, mohlo by to rozklížit celý tým. Oba by se totiž měli naučit, že tým je víc, než jednotlivec. Vždycky.

zdroj: Fabrizio Romano