Kapitán sparťanské rezervy si na domácí zápasy na Žižkově ještě trochu zvyká: Je to pro mě stále nové prostředí

Kapitán sparťanské rezervy si na domácí zápasy na Žižkově ještě trochu zvyká: Je to pro mě stále nové prostředí

Minulou sezonu odstartovalo sparťanské béčko do druhé ligy mnohem lépe. Aktuálně z toho je jeden remízový výsledek a dvě porážky, které tým Michala Horňáka přikovaly až na čtrnáctou pozici.

Zatím naposledy přišla porážka na půdě rezervy Slavie, s tím, že za hosty skóroval jen jednadvacetiletý kapitán a víkendový autor dvou branek Petr Pudhorocký.

Jednoduchý los to dle jeho slov určitě nebyl. "Byl to náročný start. "S Olomoucí jsme ještě nikdy nehráli. Když ten tým postoupí z nižší soutěže, tak jako my minulý rok, tak má velkou motivaci. Olomouc měla i hráče z A-týmu a hrála velmi dobře. Věděli jsme, že to na začátek bude těžký zápas. Taky to potvrdili a porazili nás. V následujícím zápase s Vyškovem jsme měli spíš smůlu. Určitě to byl hratelný soupeř, jenže jsme neproměňovali šance. Třetí utkání pak bylo derby. Rozhodně jsme tak měli určitě složitý začátek soutěže," uvedl na webu sparta.cz spoluhráč Lukáše Váchy.

On sám je součástí béčka třetí sezonu v řadě a mužstvo je opět jiné, než tomu bylo v uplynulém soutěžním ročníku. "Tým se proměnil hodně. Někteří kluci odešli na hostování, někdo do áčka a už tam ti hráči zůstali. Takže, určitě prošel velkou změnou. Určitě je nějaký čas potřeba. Zařadili jsme do týmu nové kluky z dorostu, mají také svoji kvalitu, jsou dobří, jen se spolu všichni musíme sehrát. Všechno má svůj čas," potvrdil středopolař, pro nějž znamená kapitánská páska větší zodpovědnost.

V příštím kole proti Vlašimi bude třeba zlepšit defenzivu, přidat na agresivitě a hlavně proměňovat šance. "Máme jeden bod z devíti možných, takže tentokrát změny přicházejí. Uvidíme, jak to zúročíme o víkendu. Bude to určitě těžký zápas. Vlašim má dobrý tým. Také jsou v tabulce dole a nemají dokonce ani bod. Budou bojovat, aby bodovali. My se na to musíme připravit, chceme je doma porazit," burcoval kabinu mladík.

Jeho celek už nehraje domácí klání na Strahově, nýbrž na stadionu Viktorie Žižkov. Jak to bere? "Přiznám se, že si na tuhle změnu ještě trochu zvykám a je to pro mě stále nové prostředí. Myslím si ale, že se to brzy změní. Každopádně nehraje to pro mě tak velkou roli. Musím říct, že pro mě nehraje takovou roli, jestli hrajeme doma nebo venku," vysvětlil na sparta.cz Pudhorocký.

Od Samka, přes Daňka, až po Alijagiče aneb 7 nejdražších českých mladíků, kterým ještě pořád nebylo ani dvacet

Zdroj: sparta.cz