Vyškov si vyšlápl na Opavu a stále drží neporazitelnost, rezerva Sparty vyškolila Vlašim

Vyškov vyhrál na půdě Opavy a po čtyřech kolech FNL zatím drží neporazitelnost. Udivuje také Třinec, který si vyšlápl na rezervu Slavie.

Opava - Vyškov

V úvodním zápase čtvrtého kola Fortuna národní ligy se do Opavy přijel podívat Vyškov. A že šlo o nepříjemnou návštěvu. Klub podnikatele Kingselyho Pungonga vyhrál po brance z 28. minuty, kdy se prosadil mladíček František Matys, který zde hostuje ze Slavie.

Třinec – Slavia Praha B

Třinec deklasoval v utkání čtvrtého kola Fortuna národní ligy rezervu Slavie 4:2. O výhře rozhodli Slezané už v první půli, kdy se prosadili hned třikrát. První nesestupující tým minulého ročníku tak potřetí v řadě neprohrál a už nyní má na kontě stejný počet bodů, na jaký loni potřeboval 10 ligových zápasů.

Kavriná - Jihlava

Karviná po sestupu do nižší soutěže ukazuje, že bude patřit mezi hlavní aspiranty o postup. Na triumfu Slezanů se podepsal už v prvním poločase bývalý reprezentant Michal Papadopulos, ačkoliv rozhodující trefa přišla až chvíli před koncem, kdy se prosadil třiatřicetiletý záložník Daniel Bartl.

Líšeň - Příbram

Líšeň neudolala ve čtvrtém kole na svém hřišti Příbram a pouze remizovala 0:0. Hosté měli mnoho gólových příležitostí, proti byl však stoprocentní gólman jihomoravského týmu Tomáš Vajner, který hned v prvním utkání za domácí v kariéře vychytal čisté konto.

Prostějov - Sigma Olomouc B

Prostějov na svém hřišti přivítal hosty z Olomouce, které nakonec nechal domů odjet se všemi třemi body. Vítěznou branku zaznamenal po půlhodině hry 19letý záložník Jáchym Šíp. Rezerva Sigmy tak v novém ročníku druhé nejvyšší soutěže ještě neprohrála, naopak Prostějov se musel smířit s druhou prohrou v řadě.

Sparta Praha B - Vlašim

Pražská Sparta se dočkala první výhry v novém ročníku FNL, když v domácím prostředí obrala o body Vlašim. Skóre otevřel již v sedmé minutě Novotný a dařilo se také po změně stran. V šedesáté minutě náskok zvyšoval Minčen. Odpověď hostů přišla devět minut před koncem od Suchana, ale Holoubek v samotném závěru upravil na konečných 3:1.

Táborsko - Chrudim

Táborsko šlo proti Chrudimi do početní nevýhody již ve dvanácté minutě, kdy spatřil červenou kartu Zadražil. Hosté toho dokázali využít po změně stran, kdy Záviška jedinou brankou utkání rozhodl o výhře ve prospěch východočeského klubu.

Opava - Vyškov 0:1 (0:1)
Branka: 28. Matys

FK Třinec – SK Slavia Praha B 4:2 (3:0)
Branky: 8. Omasta, 19. Habusta, 34. Hýbl, 51. Holík – 60. Kneifel, 85. Nikl

MFK Karviná – FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)
Branky: 28. Papadopulos, 84. Bartl – 69. Araujo-Wilson

SK Líšeň 2019 – FK Viagem Příbram 0:0

1. SK Prostějov – SK Sigma Olomouc B 1:3 (1:2)