Římské AS se na vítězství proti nováčku z Cremonese pořádně nadřelo. Juventus uhrál v Sampdorii pouze bod

Nerazzurri se chtěli při ligovém domácím debutu před fanoušky předvést, což se jim povedlo dokonale. Od úvodního hvizdu prokazovali svou kvalitu a už ve 35. minutě je poslal do vedení Lautaro Martínez. Asistovalo mu přitom další hvězdné jméno a největší posila domácích pro letošní sezonu Romelu Lukaku. V závěru zápasu završil přesvědčivé vítězství Interu Joaquín Correa. Hosté si prakticky za 90 minut nic nevypracovali.

Bezbrankové zápasy mají za sebou Turín s Laziem a Udinese se Salernitanou. Šlo především o takticky svázaná utkání, a tak největším vzrušením v obou duelech byla červená, kterou v nastavení první půle uviděl Perez z Udinese. Jeho celek i tak dokázal druhý poločas skvěle ubránit a odnést si bod za remízu.

Neapol přivítala pod Vesuvem nováčka Monzu a od úvodních minut bylo patrné, kdo je v tomto zápase favoritem. Skóre se měnilo až ve 35. minutě, kdy přesný zásah slavil Kvaracchelija. V nastavení pak náskok zvyšoval Osimhen. Po změně stran přidal autor první branky další trefu a v nastaveném čase upravil na konečných 4:0 Kim.

Ačkoli nováček italské Serie A Cremonese nepodal na půdě silného AS Řím vůbec špatný výkon, nakonec odchází, stejně jako v prvním kole, ze hřiště bez bodu a poražen o gól. Velký papírový favorit duelu se na tři body pořádně nadřel. V prvním poločase byli fotbalisté Cremonese více než vyrovnaným soupeřem a i ve druhém dějství drželi se silnějším a zkušenějším soupeřem dlouhou dobu krok. Desserspvi se dokonce podařilo trefit spoj horní tyče a břevna, čímž bohužel spálil největší příležitost nováčka nejvyšší italské soutěže. Trápící se Řím rozhodl v 65. minutě, když po rohu Lorenziho, u zadní tyče vyplaval neobsazený Smalling a hlavou udeřil. AS si už poté zkušeně nejtěsnější možné víztězství uhlídalo.

Nedařilo se ani dalšímu papíroému favoritovi z Turína. "Stará dáma" nenašla proti dobře hrající domácí Sampdorii recept na její defenzívu a ze vzájemného souboje si odnáší pouze bod. Juventus se kvůli ztrátě už po druhém kole dostává za Neapol, AS Řím a milánský Inter.