Karviná hlásí první ztrátu, béčko Sparty slaví druhou výhru a Líšeň aktuálně vládne tabulce FNL

Táborsko podlehlo Jihlavě. Sparťanské béčko si poradilo s Chrudimí a připsalo si druhou výhru v řadě a duel mezi Vyškovem a Líšní, dopadl díky dvěma penaltám lépe pro líšeňské.

V pátém kole Fortuna národní ligy se představilo Táborsko na hřišti Jihlavy. I když držení míče ukazuje, že Táborsko v tomto ohledu mělo navrch, bylo to tak jediné. Rozhodující branku vstřelil ve 34. minutě Tomáš Svoboda, který se prosadil poprvé od června roku 2020. Ve druhém poločase své vítězství pojistili záložníci Lukáš Zoubele a Miroslav Tureček.

Mladí fotbalisté pražské Sparty zvítězili na hřišti Chrudimi 2:1. Střelecký účet hostů otevřel ještě v prvním poločase po krásné přihrávce Patrika Vydry kapitán Petr Pudhorocký. Po změně stran rozhodl utkání svou premiérovou trefou ve druhé lize Adam Goljan. Rezerva Sparty, která před sezonou prodělala značnou obměnu kádru, se tak po zlepšeném výkonu dočkala druhého triumfu v řadě.

Fotbalisté Líšně dokázali otočit duel proti Vyškovu a na hřišti v Drnovicích zvítězili 2:1. Domácí sice poslal do vedení Ondřej Vintr, jenže hosté z Brna otočili zápas díky dvěma proměněným penaltám Adriána Čermáka, a ve druhé lize tak zůstali bez porážky.

Opava zvítězila na hřišti Vlašimi 1:0. Druhé vítězství v ročníku zařídil Slezanům v 54. minutě Miloš Kopečný. Středočeši jsou tak nadále bez bodu na posledním místě tabulky.

Rezervní tým Olomouce vyzrál v neděli na Karvinou a uštědřil ji první porážku v této sezóně. Hosté se sice hned v úvodu dostali do vedení po trefách Memiče a Zdeníčka, ale poté se o obrat postarali Slaměna, Slavíček a Hadaš.

Dařilo se také pražské Dukle, která získala skalp béčka Slavie. Skóre otevřel v 7. minutě Matějka a po změně stran autor první branky náskok zvyšoval. O třetí gól Dukly se postaral Kim Sung-pin a Nikl na druhé straně v samotném závěru již jen upravil na konečných 1:3.