Sevilla padla na půdě Almeríe, Celtu Vigo spasil Aspas a Lewandowski režíroval výhru Barcelony

V předehrávce třetího kola španělské La Ligy se odehrály dva zápas. Girona na domácím hřišti přivítala Celtu Vigo a Betis Sevilla hostil Osasunu. Real Sociedad si připsal již druhé vítězství v sezoně a spravil si tak chuť po porážce, kterou mu před týdnem uštědřila Barcelona. Mallorka si dokázala poradit s domácím Vallecanem a může tak oslavit první vítězství sezony.

Utkání, které nebylo pro oko diváka nadmíru zajímavé. Rozhodla ho totiž jediná branka a to když se legendární Iago Aspas prosadil ve 49. minutě a rozhodl tak o vítězství svého celku. Jeho trefa navíc znamenala první tři body v této sezóně.

Real Betis si udržel stoprocentní vstup do sezony i ve třetím kole LaLigy a zvítězil nad Osasunou 1:0. O rozdílový gól se ve 34. minutě postaral Borja Iglesias.  Domácí sice v 73. minutě přišli o Germána Pezzellu, který si za nešikovný faul vysloužil brzký odchod ze hřiště, početní nevýhoda však zelenobílé o vítězství nepřipravila.

Real Sociedad porazil domácí Elche 1:0. Z jediného gólu utkání se ve 20. minutě radoval Brais Méndez. Durhou branku mohl přidat Merino, ten se snažil při pokutovém kopu napodobit Antonína Panenku, nicméně neúspěšně.

Vallecano padlo s Mallorkou 0:2. O vítězi rozhodl gól, jehož autorem se stal už ve 13. minutě Vedat Muriqi. Hosté zaznamenali první vítězství sezoně. Za to domácí prohloubili svou špatnou sérii. Na domácím hřišti se jim nepodařilo zvítětit již po jedenácté v řadě.

Barcelona nedopustila na Camp Nou překvapení a od úvodních minut kráčela proti Valladolidu k zisku tří bodů. Skóre otevřel v první půli Lewandowski a před změnou stran náskok pojistil Pedri. Ve druhém poločase se opět prosadil polský kanonýr a v nastaveném čase upravil na konečných 4:0 Roberto.