West Ham slaví zisk prvních tří bodů, Kane řádil proti Nottinghamu

Manchester United pokračuje ve zlepšených výkonech a po skalpu Liverpoolu si připisuje další 3 body, poté, co udolal nejtěsnějším rozdílem Southampton. Everton se s Brentfordem rozešel smírně. Brighton pokračuje ve skvělých výkonech a připisuje si další vítězství. Chelsea i přes početní nevýhodu dokázala porazit Lišky. Liverpoolská mašina se rozjela na plné obrátky, když na domácím hřišti nasázela Bournemouthu devět branek a Haaland svým hattrickem zařídil obrat Citizens. Arsenal musel v londýnském derby s Fulhamem obracet, první branku utkání totiž střelil Mitrovič, Gunners však nakonec strhli zápas na svou stranu.

Manchester United dokázal navázat na vítězství proti Liverpoolu a dokázal udolat Southampton nejtěsnějším možným rozdílem. Tři body hostům vystřelil ve druhém poločase Bruno Fernandes, jenž tak Rudým ďáblům po sedmi venkovních ligových prohrách v řadě zařídil plný bodový zisk. Cristiano Ronaldo se v základní sestavě Manchesteru neobjevil, do hry se dostal až v 68. minutě.

Everton remizoval 1:1 na půdě Brentfordu. Střelecké konto zápasu načal ve 24. minutě Anthony Gordon. Tým z Liverpoolu sahal po první výhře v sezoně, pět minut před koncem však dorovnal skóre střídající Vitaly Janelt, a zajistil tak Včelám na poslední chvíli alespoň bod.

Fotbalisté Brightonu pokračují ve fantastickém vstupu do nové sezony anglické Premier League i nadále. Na domácí půdě porazili Leeds 1:0. O zasloužené vítězství týmu z jihu Anglie se postaral v 66. minutě přesnou střelou Pascal Gross.

Chelsea v napínavé bitvě porazila Leicester 2:1. Zápas plný šancí sice ovlivnila červená karta Conora Gallaghera z první půle, Blues však smutnit nemuseli, a to díky premiérovým brankám Raheema Sterlinga v domácím dresu.

Liverpool se napočtvrté dočkal tříbodového zisku, poté co zničil Bournemouth 9:0. O vítězi bylo rozhodnuto prakticky od úvodního hvizdu, jelikož už po šesti minutách vedli domácí o dvě branky. Reds devíti góly dorovnali vůbec nejvyšší ligovou porážku nováčka. V zápase se třemi asistencemi a dvěma trefami blýskl Roberto Firmino. Po jedné z jeho nahrávek se navíc v soutěži poprvé prosadil teprve devatenáctiletý letý Harvey Elliott.

Manchester City předvedl ukázkový obrat a na Etihad Stadium dokráčel k výhře 4:2 nad Crystal Palace. Hosté sice vedli o dvě branky po prvním poločase, ale nadějně rozehrané utkání nedokázali udržet. Po změně stran se předvedl Erling Haaland, jenž hattrickem odvrátil ztrátu bodů a zároveň překonal svého otce v počtu vstřelených gólů za Citizens už po pouhých pěti odehraných zápasech.

Arsenal si opět připsal plný počet bodů, když na vlastním stadionu porazil Fulham 2:1. O zdařilý obrat Gunners se v závěru utkání zasloužil Gabriel. Výraznou osobností zápasu byl také aktivní Aleksandar Mitrovič, který po hrubce gólového domácího stopera nepohrdl možností skórovat. Domácí tak udrželi první místo v tabulce, v níž mají jako jediní stále stoprocentní bodovou bilanci.

Londýnský West Ham slaví první výhru v novém ročníku Premier League, když jedinou brankou utkání od Fornalse vyloupil půdu Aston Villy. Wolves přivítali na svém hřišti Newcastle a byli to domácí, kdo se v první půli ujali vedení zásluhou Nevese. O náskok a výhru však přišli v samotném závěru, kdy se podařilo srovnat Saint-Maximinovi.

Anglický reprezentační kapitán Harry Kane rozhodl utkání Tottenhamu proti Nottinghamu a připsal si dva přesné zásahy. Ten první vykázal již v páté minutě utkání, ten druhý pak devět minut před závěrečným hvizdem.