Nemyslím si, že je třeba krotit euforii. Po nedávné slušné facce jsme všichni nohama na zemi, ubezpečuje Gebre Selassie

Nemyslím si, že je třeba krotit euforii. Po nedávné slušné facce jsme všichni nohama na zemi, ubezpečuje Gebre Selassie

Zatímco před rokem měl třemi tituly pro mistra země ověnčený Liberec po pěti kolech na svém kontě pouhý bod, v nynější sezoně se v tabulce dělí o druhé místo a start je tak úplně odlišný.

Co vše se na stadionu U Nisy udělalo jinak? "Řekl bych, že jsme přes léto dobře doplnili tým a hrozně nám pomohl ten start, že jsme vyhráli na Spartě, kde nás sice fantasticky podržel brankář, ale za první poločas jsme si vyhrát zasloužili. Pochopitelně nám tohle pomůže. Když tyhle body sbíráte, tak je to příjemnější," lebedil si po vyloupení Slovácka kapitán Slovanu Theodor Gebre Selassie.

Jednu chvíli dokonce podještědský soubor celému prvoligovému peletonu vládl a právě teď ztrácí na vedoucí pozici jen dva body. Řeší se to nějak v kabině a musí jeden z lídrů mužstva krotit euforii?

"Uvidíme. Ale nemyslím si, že je třeba krotit euforii, protože hned po prvních dvou kolech jsme dostali slušnou facku na hřišti Pardubic, takže si myslím, že jsme všichni nohama na zemi," ubezpečil severočeské fanoušky bývalý zadák Werderu Brémy.

Další venkovní klání čeká družinu trenéra Luboše Kozla už ve středu na trávníku třinácté Sigmy. Budou z toho další tři plusové body?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.