Zapluje Višinský poprvé do základu Slovanu už proti Plzni? Kozel se ho po výjezdu na Hanou nebál vyzdvihnout

Zapluje Višinský poprvé do základu Slovanu už proti Plzni? Kozel se ho po výjezdu na Hanou nebál vyzdvihnout

Kmenový slávista Denis Višinský už je zapůjčen na stadionu U Nisy od jara, s tím, že jeho hostování pod Ještědem běží také v sezoně 2022/2023.

V novém ročníku zatím devatenáctiletý středopolař naskočil ze šesti šancí do utkání třikrát a dohromady strávil na trávnících 68 minut čistého času.

Protože ho však hlavní kouč severočeské družiny Luboš Kozel po posledním výjezdu na Andrův stadion chválil (1:1), existuje šance, že by se mohl v sedmém ligovém kole proti mistrovské Viktorii Plzeň zjevit v základní sestavě.

Bývalého stratéga Dukly i Baníku vůbec potěšily výkony střídajících borců - kromě Višinského šlo o Rondiče, Prebsla či Fukalu.

"Bod, který jsme získali, musíme brát všemi deseti. Myslím si, že jsme do utkání nevstoupili dobře. Domácí byli v úvodu agresivní, dobře nás napadali a my jsme se vůbec nedostali k naší hře. Dělali jsme hrozně chyb, nefungovalo nám to ve středu hřiště. Víceméně jsme si koledovali o branku, přežili jsme tyčky v úvodu a přemýšleli jsme již někdy v třicáté minutě o střídání. Ale zase jsme nechtěli některé ty naše mladší hráče dostat dolů. Ovšem stejně bychom to nestihli, protože gól jsme dostali. Vedení domácích o půli bylo zasloužené," rozmlouval po zisku bodu nadřízený Kozáka, Van Burena, Frýdka a spol.

O půli realizoval dvě střídání, změnil rozestavení a kapku uklidnil mužstvo. "Myslím si, že okamžitě náš výkon šel rapidně nahoru. Noví hráči pomohli, hlavně Denis Višinský, i díky tomu jsme se dostali k vyrovnání. Poté to bylo chvíli otevřené. Závěr ovlivnila červená karta, která nás dostala do deseti a domácí do závěrečného tlaku. Cením si toho, že i když jsme byli pod tlakem, tak jsme to ubránili a v pokutovém území jsme byli silní. Díky tomu si vezeme bod, který má pro nás velkou cenu," přidal na klubových stránkách trenér momentálně čtvrtého celku tabulky, který v této sezoně prohrál jen s Pardubicemi.

Že by Teclova životní sezona? To, že mu to tam takhle padá, si zaslouží, míní Lingr, Kačaraba i Jurásek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.