Chceme věřit, že loni to byla naše poslední špatná sezóna. Střed tabulky by se nám líbil, zní z tábora Sklářů

Chceme věřit, že loni to byla naše poslední špatná sezóna. Střed tabulky by se nám líbil, zní z tábora Sklářů

V minulé sezóně se Teplice zachránily až v baráži, proto cíl pro nový ročník FORTUNA:LIGY byl v táboře Sklářů jasný. Získat během roku dostatečný počet bodů, aby se jim mohlo v tabulce mnohem lépe dýchat. Výsledky jsou však jako na houpačce a po středečním výprasku od Slavie by svěřenci kouče Jiřího Jarošíka rádi doma získali body proti Jablonci.

Během letní přestávky se výrazně obměnil jejich kádr a cíl je takový, aby se situace z minulé sezóny neopakovala. „Chci věřit, že loni to byla naše poslední špatná sezona. Chceme klub posunout nahoru, což v tuto chvíli znamená dostat se ke středu ligové tabulky,“ nechal se slyšet šéf Teplic Pavel Šedlbauer.

Hostování v lázeňském městě sice skončilo Sejkovi a Fortelnému, v klubu už nepůsobí ani Mareš, Žitný, Tijani či Mazuch a Moulis. Ale Tepličtí získali nové tváře v podobě Hybše, Dramého, Krišťana, Čičovského, Urbance, Čerepkaie a Gninga. Nejnovější součástkou kabiny je pak zapůjčený útočník Daniel Fila z pražské Slavie.

„Loni k nám také přišli hráči třeba z druhé ligy, my jim dali šanci a nakoplo je to. Teď bychom chtěli jít stejnou cestou. Hledali jsme hráče s dobrým charakterem a kvalitou, tak aby nám zapadli do mužstva. Snažili jsme se trenérovi vyjít v posílení vstříc. Získali jsme většinou hráče s potenciálem,“ přidal osvětu přestupové politiky sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Světlé momenty v zápasech však střídají také fatální selhání, jako třeba to středeční v Edenu. Slavia roznesla Teplice rozdílem šesti branek, což bylo pro Skláře studenou sprchou. „Jediné plus toho zápasu bylo, že se nikdo nezranil a nedostali jsme žádnou červenou kartu, protože v sobotu nás čeká pro Teplice daleko důležitější zápas. Kádr jsme jako by rozdělili a pošetřili jsme v Edenu pět hráčů. Vše je směřované k zápasu s Jabloncem,“ dodal kouč Jiří Járošík.