Dukla v dohrávce získala pouze bod, Sparta B se Sáčkem i Minčevem v sestavě nestačila na Táborsko

Sedmé kolo druhé nejvyšší české soutěže odstartovalo v sobotu třemi zápasy. Nejprve se dopoledne představila Karviná na půdě Vyškova a Líšeň v Chrudimi, večer poté změří síly Příbram s pražskou Duklou. V neděli pak pokračuje například duely mezi Slavii B a Varnsdorfem, Táborsko vyzve béčko Sparty, či Opava zavítá na Vysočinu do Jihlavy.

Dohrávka 4. kola FNL:

Dukla Praha – Varnsdorf 1:1 (0:1)
Branky:
84. Svoboda - 20. Schön
FK Dukla Praha: Šťovíček – Barac (46. Havelka), Piroch, Holiš (76. Huf), Svoboda – Peterka /C/ (52. Adediran) – Ullman, Kozel, Kim (46. Šebrle), Buchvaldek (76. Moulis) – Matějka.
FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kouřil, Zbrožek, Kubista – Kříž (81. Vachoušek), Bláha /C/ – Schön (75. Michal), Samko (75. Tanko), Đorđić – Ondráček (87. Rudnyckyj).

Pražská Dukla si v dohrávce čtvrtého kola Fortuna národní ligy po remíze 1:1 rozdělila body s Varnsdorfem. Lepší vstup do utkání měli hosté, když je do vedení ve 20. minutě poslal Patrik Schön. Ještě v rámci prvního dějství pak opovrhl příležitostí srovnat z penalty Lukáš Buchvaldek, jeho minelu až v 84. minutě napravil Václav Svoboda. Ten v předešlých dvou sezonách zaznamenal jediný přesný zásah.

Zdálo se, že se domácí po nevydařeném úvodu sezony již chytli. Vzestup tabulkou se však po dvou výhrách v řadě opět poněkud zastavil po porážce v minulém kole na hřišti Příbrami. Varnsdorf taktéž neměl nikterak oslnivou formu, na Julisce ale v předchozím vzájemném utkání uspěl. Tehdy rozhodla penalta Bojana Djordjiče, jenž v tomto ligovém ročníku vstřelil v dresu Severočechů už čtyři góly – rovněž všechny z pokutového puntíku.

První velká možnost utkání přišla v deváté minutě, kdy se míč uvnitř vápna dostal k osamocenému Ondřeji Ullmanovi, ale záložník Dukly dobré pozice nevyužil. O pár sekund později se po rychlé kombinaci ocitl tváří v tvář Martinu Vaňákovi Jakub Barac, hostující brankář ovšem pohotovým zákrokem podržel svůj tým. Následně o sobě dali vědět také varnsdorfští fotbalisté a zvýšená snaha jim přinesla radost z otevření skóre. Autorem gólu se stal Schön, který z pravé strany vápna překonal vybíhajícího Jana Šťovíčka. Možnost rychlé odpovědi měl na noze Buchvaldek, ale nabídnuté penalty nevyužil a z puntíku přestřelil. V lepším rozpoložení tak šli do kabin Severočeši.

V šatně Dukly zřejmě došlo k vážnému proslovu trenéra Rady, neboť hned po pár sekundách si jeho svěřenci vytvořili velmi nadějnou příležitost. David Kozel ovšem z bezprostřední blízkosti srovnat nedokázal. Na druhé straně měl v 63. minutě blízko k navýšení vedení Matěj Kubista, ale jeho střelu ze skluzu do odkryté sítě skvěle zablokoval jeden z obránců. Poté tým z hlavního města viditelně přidal na tempu. Během krátké chvíle si vytvořil hned tři velké šance, ovšem ani jedna neskončila gólem. Tlak ale nepominul a v 84. minutě přišlo vyrovnání. Postaral se o něj Svoboda, který si ve vápně našel odražený míč a přízemní střelou na zadní tyč nedal Vaňákovi šanci.

Zápas tak skončil remízou. Další duel čeká Duklu 18. září, kdy se utká s rezervou Sigmy. Varnsdorf se už o dva dny dříve střetne s Jihlavou.

Jihlava – Opava 0:1 (0:0)
Branka: 60. Kramář
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Gabriel (86. Christodoulou), Vedral, T. Svoboda – Tureček, Shudeiwa – Křivánek (65. Ogiomade), Selnar (73. Lacko), Peřina (65. L. Fila) – Zoubele (C) (46. Tall).
SFC Opava: Lasák – Helebrand, Bílek (31. Šcudla), Janoščín (C), Kadlec – Haitl, Rychlý, Macháček, Šigut, Kramář (90+1. Doleček) – Rataj (73. Janjuš).

Vysočina rozjela nový ročník opravdu báječně, když ze šesti duelů prohrála jen jednou a po čtyřech letech by ráda opět pokukovala alespoň po účasti v baráži. Naopak Slezané si na své konto kromě ztrát na hřišti připisovali také nepříliš šťastné kroky klubového vedení. Tím posledním bylo dočasné vyřazení Bartosze Pikula ze soupisky s odůvodněním, že se tak trenéři rozhodli čistě ze sportovních důvodů. Polský záložník přitom váhal s podpisem nové smlouvy a spekulovalo se o jeho odchodu.

Úvod utkání příliš zajímavých situací nenabídl, oběma týmům dělalo velký problém dostat se do zakončení. Plynulosti hry ani příliš nepřidaly pauzy k ošetřování aktérů na hřišti. Během prvního poločasu byla na hřišti k vidění spíše bitva, během které rozhodčí rozdal více žlutých karet, než hráči obstarali střel na bránu.

Po změně stran začali aktivněji modrožlutí, ale žádné velké šance se diváci na stadionu v Jiráskově ulici nedočkali. To se změnilo až v 57. minutě, Jaroslav Peřina vyslal přízemní střelu z hranice vápna, která skončila pouze na tyči. A tak se o tři minuty později radovali Slezané. K balonu se před domácí brankou protlačil Kramář a poslal Opavu do vedení. Jihlavští se potřebovali hnát za vyrovnáním, do žádného velkého ohrožení Kryštofa Lasáka v bráně se však už nedostali.

Jihlava tentokrát na domácím stadionu zaváhala a s Opavou nezískala ani bod. Oba týmy se již mohou připravovat na další duel, který je čeká příští týden. Slezané v páteční předehrávce přivítají Chrudim, Vysočina v sobotu zavítá do Líšně.

Táborsko – Sparta Praha B 1:0 (1:0)
Branka:
 35. Ledecký
FC SILON Táborsko:
 Zadražil – Bederka, Navrátil (C), Mezera – Kopřiva, Bezpalec (90. Kone), Plachý, Provazník (65. M. Šplíchal), Tusjak – Babacar (73. Tolno), Ledecký (65. Nešpor).
AC Sparta Praha B:
 V. Vorel – Suchomel (46. O. Novotný), Horák, Vydra, Kukučka – Váňa, Fortelný (46. Pudhorocký), Minčev, Sáček (C), Vitík – Schánělec (73. Kuchař).

Domácí se nacházeli na sestupových pozicích, v předchozím kole však překvapivě zvítězili na půdě Karviné. Něco podobného chtěli zopakovat i proti rezervě Sparty, která naopak minule padla s Jihlavou. Táborsko navíc mohlo navázat na poslední vzájemný střet ve Fortuna národní lize, kdy sparťany porazilo doma 1:0.

Celek hostí posílený o známé tváře z prvního týmu se v úvodu zmohl pouze na vyrovnanou partii. Trápící se Táborsko bylo očividně pozitivně naladěné z předešlé výhry a ve 20. minutě odvedl skvělou práci Boubacar Sy, následný vhodný moment na zakončení však Adam Provazník prováhal. Po centru pak zazmatkoval Vojtěch Vorel a nabídnul domácím další možnost ke skórování, která však zůstala nevyužita. Třetí šanci domácích v 35. minutě konečně využil Ledecký, který střelou z první dotáhl do úspěšného konce akci po levé straně.

I v začátku druhého dějství hrozil více tým z Táboru, po sobě jdoucí nebezpečné rohy z 53. minuty však navýšení skóre nepřinesly. Sparťanští mladíci se stále nemohli dostat do žádné větší šance, za což mohla zodpovědná hra Jihočechů. Velká část druhé půle frustrovala fanoušky ofenzivního fotbalu, i přes snahu obou celků totiž vyrovnaná hra žádné drama nenabídla. Až v 76. minutě něco vzešlo ze hry bohaté výhradně na fauly, a to znovu útok domácích. Dva hráči v modrobílých dresech se objevili vedle sebe za obranou Pražanů, na balon z neúspěšného zakončení se však těšila náruč Vorla. Ani závěrečný tlak rezervy Sparty větší šanci nenabídl, z protiútoku mohli naopak domácí navýšit své vedení.

Táborsko tak zopakovalo scénář z dubna a sparťanské mladíky porazilo. V příštím kole 10. září zavítá na hřiště Prostějova. Spartu čeká o den dříve duel v Karviné.

Vlašim – Prostějov 6:1 (3:0)
Branky:
 16. A. Svoboda, 36. A. Svoboda, 45. Horský, 53. Suchan, 74. Toula, 81. Rigo – 78. Píchal
ČK:
45+5. Bialek (Prostějov)
FC Sellier & Bellot Vlašim:
 Vágner – Lehoczki (62. Heppner), Hošek (71. Lehovec), Rigo, Zinhasović, Smejkal (76. Onije), Halinský, Suchan (C), Kulhánek, Horský (62. Toula), A. Svoboda (70. Langhamer).
SK Prostějov:
 Krynskyj – Blahuta (46. Bolf), Bialek, Elbel, Kulig (22. Gáč), Schaffartzik, Koudelka (C) (46. Píchal), Pinc (46. M. Zapletal), Kušej, Kohoutek (56. Vlachovský), Šumbera.

Fotbalisté Vlašimi vstoupili do sezony hrůzostrašně, když měli po šesti kolech nula bodů a skóre 4:15. Další šanci na ukončení dlouhého čekání na výhru dostali na domácí půdě proti Prostějovu. I hosty provázely poněkud nevyrovnané výkony, když ze šesti klání vyhráli pouze jednou a celkově získali pět bodů. Oba celky navíc nastupovaly s děleným nejhorším útokem. Domácí měli zároveň s 15 inkasovanými brankami nejhorší defenzivu.

Do zápasu vstoupili lépe hráči z týmu na posledním místě tabulky. Během prvních 15 minut dokázali svou jasnou převahu přetavit v branku. Střelu z dálky po odrazu od bránícího hráče doklepl Svoboda. Středočeši ve své aktivitě pokračovali i nadále a po nepřehledné situaci před vápnem Prostějova se k zakončení dostal opět Svoboda, a přidal tak svůj druhý zásah v utkání. Do konce první půle stihli domácí přidat ještě jeden gól. Po skvělém centru se z voleje trefil Filip Horský. Těsně před poločasovým hvizdem fauloval během útočné standardky Bialek a po obdržení druhé žluté karty pro něj duel předčasně skončil.

Účastník nedávné baráže o Fortuna ligu vlétl i do druhého poločasu aktivně a už osm minut po změně stran skóroval nádhernou ranou na zadní tyč Jan Suchan. Hráči v modrých dresech ale nepolevili ani po čtvrté brance. V 75. minutě přesně mířil Adam Toula. Branky se nakonec dočkali i hráči Prostějova. Po akci, která spíše připomínala kulečník, se ve vápně nejlépe zorientoval David Gáč. Na jeho gól ale domácí zareagovali bleskurychle. Šestou přesnou trefu modrých zaznamenal kmenový hráč Slavie Tomáš Rigo.

Vlašim tak ukončila čekání na vítězství a poprvé v sezoně si došla pro tři body. Další zápas ji čeká 11. září, kdy se střetne s Duklou Praha. Prostějov se představí už tuto středu na půdě Příbrami.

SK Sigma Olomouc B – FK Třinec 0:0

SK Sigma Olomouc B: Fendrich – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – J. Sedlák – Šíp (75. Uriča), Slaměna (66. Grygar), Langer (90. Mikulenka), Hadaš – Fiala (66. Grečmal).

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl – Kateřiňák (90+3. Machuča), Habusta (C) – Omasta, Holík, Gembický (46. Kania) – Juřena.

Mladíci Olomouce uhráli v sedmém kole Fortuna národní ligy na Andrově stadionu s Třincem bezbrankovou remízu, a podruhé v řadě tak nezískali všechny tři body. V utkání měli více gólových příležitostí hosté, výborně chytajícího Viléma Fendricha ale nepřekonali. Sigmu mohlo alespoň těšit, že opět prodloužila výbornou domácí šňůru bez porážky, která se táhne již od srpna roku 2020.

Olomouckým hráčům přítomnost ve druhé lize zatím svědčila, když se po šesti odehraných zápasech tyčili na třetím místě. V předchozím kole jim však vedoucí Líšeň uštědřila první porážku, a to navíc jednoznačným výsledkem 4:0. Stejným poměrem zdolal na konci srpna také Třinec trápící se Vlašim a na Hané chtěl na tento výsledek jistě navázat.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří byli blízko první brance při střele Matěje Hýbla z přímého kopu. Tlak Třineckých pokračoval i nadále, jejich zakončení však často chyběla potřebná přesnost. Své štěstí vyzkoušel dalekonosnou ranou Václav Juřena, ale zkušený útočník Slezanů svůj třetí letošní gól nepřidal. Na největší šanci prvního poločasu si museli diváci počkat až do jeho závěru. Přihrávku do vápna obdržel Jiří Kateřiňák, jenž nadvakrát ztroskotal na výborném brankáři Olomouce Fendrichovi.

Opatrný fotbal se hrál také v druhém dějství, domácí se po pauze dokonce nedostali k jediné střele. Sigma však zároveň poctivě bránila a ofenziva Třince jen těžko hledala skulinku v pevné defenzivě soupeře. Jednou z největších příležitostí proto byl nepřesný pokus z voleje, který vyslal hostující obránce Tomáš Omasta. Trápení útočníků ze Slezska se pokusil ukončit kapitán červených Jakub Habusta, ale ani jeho rána gól nepřinesla.

Utkání tak vítěze nepřineslo. Vrátit se na vítěznou vlnu bude chtít Sigma 11. září, kdy zavítá na stadion Varnsdorfu. Třinec čeká o den dříve duel s Vyškovem.

SK Slavia Praha B – FK Varnsdorf 3:2 (2:1)

Branky: 2. Šubert, 14. Šmiga, 64. Šmiga (pen.) – 19. Dordić (pen.), 58. Dordić (pen.)

SK Slavia Praha B: Sirotník – A. Bárta, Behenský, Hunal (46. Kričfaluši), Labík – Nikl (C) (77. Kneifel), Icha (66. Zachoval) – Šubert (77. Pudil), Beran (55. Kopáček), Plavšić – Šmiga.

FK Varnsdorf: Šerák – Ludvíček (80. Richter), Kouřil, Zbrožek, Radosta – Bláha, Žák (73. Samko) – Schön (73. Tanko), Ondráček (80. Vachoušek), Dordić – Rudnytskyy (C) (59. Kříž).

Slávisté porazili v sedmém kole Fortuna národní ligy na vlastním hřišti Varnsdorf 3:2, a po třech utkáních bez vítězství si tak podruhé v sezoně připsali plný bodový zisk. V zápase byly k vidění hned tři pokutové kopy, dva z nich proměnil na straně hostů Bojan Djordjič, o vítěznou branku se však nakonec postaral po hodině hry dvougólový mladík sešívaných Daniel Šmiga.

Rezerva Slavie začala svou první sezonu ve druhé nejvyšší české soutěži nemastně, když zvítězila jen jednou – ve vyhroceném derby s béčkem Sparty. V minulém kole však uhrála slušnou remízu na půdě Opavy, a tak doufala, že by se doma proti Varnsdorfu mohlo znovu zadařit. Severočeši si zatím vedli o poznání lépe, zvítězili už třikrát, i když v posledním zápase prohráli nejtěsnějším rozdílem s Příbramí.

Vstup do utkání vyšel náramně hráčům Slavie, kteří se již ve druhé minutě radovali z první branky. Srdjan Plavšič ukázal, že v druhé lize kvalitou vyčnívá, když po průniku na křídle poslal přesný centr na zakončujícího Martina Šuberta. O chvíli později navýšil náskok sešívaných po úspěšném úniku Šmiga. V 19. minutě zdramatizoval zápas suverénně proměněnou penaltou srbský záložník ve službách Varnsdorfu Djordjič. Ve zbytku první půle se hrála vyrovnaná partie, která už další vyložené šance nenabídla.

Krátce po změně stran mohlo být vyrovnáno, technický pokus Dominika Žáka však proletěl těsně nad břevnem branky Slavie. V 57. minutě přišel nešťastný moment domácího obránce Alexandra Bárty, když tečoval míč ve vlastní šestnáctce rukou. Nařízený pokutový kop opět přetavil v gól Djordjič. Penaltové hody pokračovaly i nadále. Tentokrát fauloval gólman hostů a z bílého puntíku se nemýlil Šmiga. I přes velkou snahu se hráčům Varnsdorfu nepodařilo vytvořit si v závěru tlak a znovu srovnat už nedokázali.

Slávisté si tak připsali druhou výhru v sezoně. V příštím kole 11. září je čeká další domácí klání, tentokrát s Příbramí. Varnsdorf o tři dny dříve přivítá na Julisce pražská Dukla.

MFK Vyškov – MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 3. Krška, 8. Lahodný – 65. Štěpánek (vla.)

Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana (90+3. Weber), Krška (60. Fofana), Dao (67. Williams), Alégué Elandi (60. Jambor) – Vintr (C) (67. Klesa).

Karviná: Ciupa – Zedníček (76. Cienciala), Žídek (C), D. Krčík, A. Krčík (46. Rezek) – Bartl, Soukeník (70. Papadopulos) – Málek (46. Boháč), Budínský (45. Memić), Mikuš – Durosinmi.

Souboj dvou předních týmů Fortuna národní ligy opanovali v sedmém kole fotbalisté Vyškova, když předčili Karvinou 2:1. Domácí vděčili za tři body hlavně dobrému vstupu do utkání. Nejprve otevřel skóre už po 180 vteřinách David Krška, na něhož navázal v osmé minutě vůbec první ligovou trefou Lukáš Lahodný. Slezané po pauze už pouze zkorigovali gólový účet po vlastním gólu Filipa Štěpánka.

Kádr Karviné, která v minulé sezoně spadla z nejvyšší soutěže, patřil na papíře k těm nejsilnějším ve druhé lize. Výkony Slezanů tomu v úvodních kolech opravdu odpovídaly, poslední dvě utkání však vypadala zcela opačně. Nejprve totiž vyhořeli s rezervou Sigmy, ačkoliv se těšili z dvougólového vedení a následně prohráli doma s Táborskem. Prakticky totožnou formu měl i Vyškov, jenž rovněž dvakrát v řadě padl. Ofenzivním tahounem Moravanů byl i letos Bienvenue Kanakimana, který ani tentokrát v základní sestavě nechyběl.

Skvělý vstup do utkání zažili hráči Vyškova, kteří se už ve třetí minutě ujali vedení. Krška si ve vápně našel centr na přední tyč a s jistotou překonal gólmana hostů. Domácí byli za aktivní výkon podruhé gólově odměněni již po dalších pěti minutách, kdy se z dorážky premiérovou druholigovou trefou prosadil Lahodný. Velkou šanci na snížení následně zahodil karvinský Jan Žídek, který hlavou nasměroval balon těsně vedle branky. Ačkoli měli Slezané ve zbytku prvního poločasu míč častěji na kopačkách, snížit se jim před odchodem do šaten nepodařilo.

Blízko zdramatizování zápasu byl krátce po změně stran Rafiu Durosinmi. Mladý Nigerijec ve službách Karviné však po samostatném úniku brankáře nepřekonal. Nešťastný moment prožil v 65. minutě domácí záložník Štěpánek, jenž si srazil centrovaný míč do vlastní sítě. Vyškov se po inkasovaném gólu zatáhl do defenzivy a do útočných akcí se v závěru příliš netlačil. Hosté si ovšem na konci utkání potřebný tlak nevytvořili a vyrovnat už nedokázali.

Týmem, kterému se podařilo přetrhnout dvouzápasovou šňůru porážek, se tak stal Vyškov. Ten se v příštím kole 10. září představí v Třinci, Karviná o den dříve přivítá rezervu Sparty.

MFK Chrudim – SK Líšeň 2019 0:0 (0:0)

Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Skwarczek, Kesner (C) – Řezníček – Vrána, Záviška (76. Juliš), Průcha, Kodýdek (45. Kejř) – Jedlička (88. Látal).

Líšeň: Vajner – Bednář (68. Ulbrich), M. Jeřábek (C), Černín, Sokol (90+3. Sidibe) – A. Čermák, Machalík (90. Otrísal), Matocha (90+3. Laczkó), Pašek, Lutonský – Vandas (68. Zikl).

Favorizovaná Líšeň remizovala v sedmém kole Fortuna národní ligy s domácí Chrudimí 0:0, a podruhé v sezoně si tak ze zápasu neodnesla plný počet bodů. Po utkání, které mnoho šancí nenabídlo, se brněnský tým přesto udržel v čele tabulky se čtyřbodovým náskokem na druhou Jihlavu. Tým z Vysočiny měl však duel s Opavou k dobru.

V posledních dvou sezonách se Líšeň držela v tabulce překvapivě vysoko a mnoho fotbalových fanoušků očekávalo, že podobné tažení se letos nebude opakovat. Brněnský celek se však famózně vypořádal s odchodem několika opor, v dosavadních šesti kláních nového ročníku ani jednou neprohrál a slunil se na čele ligového pelotonu. Velkou zásluhu na tom měla dvojice Pavel Vandas – Adrián Čermák. První jmenovaný totiž zapsal již pět gólů, ten druhý jen o jeden zásah méně.

Zápas začal z obou stran opatrně, útočné akce často mařily výrazné nepřesnosti. V průběhu první půle si převahu postupně vytvořila Chrudim, k žádnému zakončení se ale přes pevnou defenzivu Brňanů dlouho nedostala. Vůbec první střelu viděli diváci až ve 29. minutě. Záložník Líšně Pavel Sokol napřáhl zpoza vápna, pokus však mířil přímo doprostřed brány, a gólman tak předvedl jednoduchý zákrok. V závěru poločasu konečně zahrozili také domácí. Ani rána Jana Řezníčka ovšem bezbrankový stav nezměnila.

Úvod druhého dějství přinesl stejný obraz hry jako první půle. Obrany obou celků měly nad trápící se ofenzivou soupeře navrch a mnoho zajímavých okamžiků k vidění nebylo. Chrudim se k premiérové střele mezi tři tyče odhodlala téměř po hodině hry, kdy z voleje nebezpečně pálil Jan Záviška. V 89. minutě měli obrovskou příležitost Východočeši, když Petr Juliš netrefil přihrávku do vápna, a skóre tak zůstalo beze změny.

Neporazitelnost Líšně tak stále platí, duel v Chrudimi totiž přinesl nerozhodný výsledek. Brněnský celek v příštím kole 10. září přivítá rozjetou Jihlavu, Východočeši se o den dříve představí v Opavě.

FK Viagem Příbram – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 12. Fišl

Příbram: Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Petrák, Osmančík, M. Čermák (C), Dudl, Anih (58. Surmaj), Hájek, Stropek.

Dukla: Šťovíček – Uhlíř, Holiš, Piroch (C), Havelka (77. Huf), Moulis (60. Šebrle), Kim, Matějka, Barac, Buchvaldek (60. Ullman), V. Svoboda.

Fotbalisté Příbrami si v sedmém kole Fortuna národní ligy poradili s Duklou Praha v poměru 1:0. O jedinou branku utkání se již ve 12. minutě povedenou střelou postaral Daniel Fišl, pro kterého to byla vůbec první trefa v domácím dresu. Pražané tak nepotvrdili nárůst formy, když si po dvou triumfech připsali už čtvrtou porážku v probíhajícím ročníku.

Tragický vstup do sezony v podobě tří porážek bez vstřelené branky odčinila Dukla dvěma výhrami. Hrdinou těchto zápasů se stal Lukáš Matějka, host z Plzně byl totiž v obou případech autorem vítězné trefy. Nepovedený start nového ročníku prožíval i další tradiční účastník nejvyšší soutěže z let minulých, tedy Příbram. Tým z hornického města teprve v minulém kole poprvé ochutnal vítězství, a to když Pavel Osmančík v druhé půli rozhodl duel ve Varnsdorfu.

Do první obrovské příležitosti zápasu se dostal v 11. minutě Emmanuel Anih, který se po fatální chybě soupeře dostal k míči. Tváří v tvář brankáři Janu Šťovíčkovi však neuspěl. O pouhou minutu později jeho spoluhráč Fišl síť za Šťovíčkem už rozvlnil. Příbramský obránce poslal svůj tým do vedení krásnou střelou zpoza pokutového území. Po jeho gólu domácí kontrolovali hru a nepouštěli Duklu do vyložených šancí. Na tu si diváci museli počkat až do samého závěru první půle, kdy hosté dostali možnost skórovat z nepřímého kopu. Příležitost ale po zákroku domácí obrany zůstala nevyužita.

Druhý poločas nabídl podobnou podívanou jako prvních 45 minut. Hra byla velmi rozkouskovaná a žádný z týmů si proti obraně soupeře nedokázal vypracovat nějakou pohlednou akci. Výjimkou byl skákavý pokus ze 70. minuty, který musel dobrým zákrokem vytěsnit Šťovíček. Poslední čtvrthodinka se nesla ve znamení nátlaku Pražanů, kteří si však žádnou zajímavou situaci nevypracovali.

Příbram si tak po výhře z minulého kola připsala i úvodní domácí tříbodový úspěch a šplhá tabulkou vzhůru. V příštím kole už 7. září přivítá Prostějov. Doma bude hrát také Dukla, na její stadion dorazí o den později Varnsdorf.

FK Viagem Příbram – 1. SK Prostějov 2:2 (1:2)

Branky: 37. Čejka, 87. Wágner (pen.) – 20. Koudelka, 31. Koudelka

Příbram: Melichar – Stropek, Sakala, Fišl – Čejka (79. Wágner), Petrák (79. Zeronik), J. Jeřábek, M. Čermák (C), Dudl – Osmančík (56. Anih), Surmaj (79. Hájek).

Prostějov: Krynskyj – Blahuta (81. Bolf), Gáč, Schaffartzik (C), M. Zapletal – Koudelka (68. Bartolomeu), Omale, M. Mach – Šumbera, Píchal (68. Pinc), Kušej (81. Vlachovský).

Příbram v dohrávce sedmého kola Fortuna národní ligy remizovala s Prostějovem 2:2. Hanáky poslal do vedení dvěma góly Jan Koudelka, ale ještě před poločasovou přestávkou dokázali Středočeši snížit výstavním gólem Felixe Čejky z přímého kopu. Po změně stran sice domácí hráli kvůli červené kartě dlouho v oslabení, v závěru zápasu ovšem z pokutového kopu srovnali, čímž si udrželi sérii neporazitelnosti, která trvá již šest duelů.

Ve středeční dohrávce byli Středočeši jasným favoritem, neprohráli již čtyřikrát v řadě, přičemž poslední dvě utkání proti Varnsdorfu a pražské Dukle vyhráli. Prostějov se oproti tomu s pěti body nacházel na sestupové 15. příčce a hned pětkrát z posledních šesti zápasů nedokázal zvítězit.

Do první velké příležitosti se dostali hosté v 18. minutě, kdy se po rohovém kopu a hlavičce spoluhráče natahoval po míči na zadní tyči Marek Mach, těsně jej však nezasáhl. O dvě minuty později se už Hanáci dočkali. Koudelka se zmocnil odraženého míče před soupeřovou šestnáctkou a přízemní střelou, která se otřela o pravou tyč, otevřel skóre. Po půlhodině hry se po průnikové přihrávce dostal k samostatnému úniku opět Koudelka, jenž šikovně obešel bezmocného brankáře Martina Melichara a pohodlně zvýšil na 2:0. Domácí dokázali odpovědět ve 38. minutě. Přímého kopu zpoza velkého vápna se ujal Čejka a výstavní ranou do levého horního rohu snížil.

Příbram nastoupila do druhé půle aktivněji. Vyrovnání měl na kopačce ve 49. minutě Pavel Osmančík, jenž se dostal k míči v malém vápně soupeře. Jeho projektil však mířil vysoko nad bránu. Domácí si navíc situaci zkomplikovali v 54. minutě. Druhou žlutou kartu viděl kapitán Marcel Čermák a předčasně musel opustit hrací plochu. Prostějov se i přes výhodu jednoho muže navíc stáhl do obranného bloku, přenechal otěže zápasu fotbalistům Příbrami a hrozil rychlými brejky. Po jednom z nich mohl zvýšit Robert Bartolomeu, ale svým pokusem těsně minul Melicharovu bránu. V 84. minutě se počet hráčů na obou stranách vyrovnal. Předčasně odešel do sprch za druhou žlutou kartu Michal Zapletal. O tři minuty později byl ve vápně poslán k zemi střídající Tomáš Wágner a rozhodčí nařídil pokutový kop. Sám faulovaný ho bezpečně proměnil a srovnal na 2:2.

Prostějov tak proti Příbrami získal alespoň remízu, která mu však stále nezaručila opuštění sestupových pozic. V příštím kole nastoupí v sobotu 10. září doma proti Táborsku, Příbram se představí o den později na hřišti rezervy Slavie.

Zdroj: Livesport.cz