Černý prožívá v Twente skvělé časy a společně s Dostem či Yilmazem se drží v popředí střelecké tabulky Eredivisie

Černý prožívá v Twente skvělé časy a společně s Dostem či Yilmazem se drží v popředí střelecké tabulky Eredivisie
OBSAHUJE VIDEO

Český reprezentant Václav Černý se v poslední době v rámci nizozemské Eredivisie rozjel a podruhé za sebou se mu v nejvyšší nizozemské soutěži podařilo zaznamenat dva přesné zásahy.

Poslední srpnový den pomohl čtyřiadvacetiletý útočník FC Twente popravit nebohý Excelsior Rotterdam (4:0) a následně v podstatě sám udolal favorizovaný PSV Eindhoven (2:1).

I díky tomu je po dvou startech v základní sestavě a 188 odehraných minutách na čtyřech brankách a pohybuje se v popředí střelecké tabulky po boku známých tváří a la Burak Yilmaz, Bas Dost nebo Steven Bergwijn, jenž byl ještě nedávno součástí Tottenhamu Hotspur.

Momentálně stačí bývalé součástce Ajaxu či Ultrechtu na gól úctyhodných 47 minut, což je bezpečně nejlepší střelecký průměr z čela žebříčku.

Pakliže by příbramský odchovanec v nastoleném tempu vydržel, již v průběhu září by mohl překonat své sezonní maximum mezi dospělými, které stanovil v ročníku 2020/2021 šesti brankami.

Tým z Enschede, jehož součástí je i o rok mladší středopolař s přezdívkou "vysavač" Michal Sadílek, narazí za pár dní na průběžně třetí AZ Alkmaar, který si bude muset dát na Černého jednoznačně pozor.

Nejlepší střelci Eredivisie:

6 - Bergwijn (Ajax)
6 - Gakpo a Simons (PSV)
5 - Danilo (Feyenoord)
4 - Černý (Twente), Douvikas a Dost (Ultrecht), Van Hooijdonk (Heerenveen), Yilmaz (Sittard)