Trenér Priske by měl dostat více času. Zabrat musí hráči, nikdo jiný jim teď nepomůže, zdůraznil Fukal

Trenér Priske by měl dostat více času. Zabrat musí hráči, nikdo jiný jim teď nepomůže, zdůraznil Fukal
ROZHOVOR

Tři remízy v řadě, naposledy 0:0 doma se Zlínem. Taková je vizitka fotbalistů pražské Sparty, kteří si po mírném rozletu sami přistřihli křídla. V čem je hlavní problém podle bývalého elitního stopera Milana Fukala? A jak dlouho asi potrvá, než se na pranýři ocitne trenér Brian Priske? I o tom Fukal mluvil v rozhovoru pro eFotbal.cz.

„Že má Sparta v ofenzivě velký problém, bylo dobře vidět už při zápase v Jablonci. Prakticky celou druhou půli tam kluci hráli přesilovku, i tak si ale nevypracovali takřka žádnou vyloženou šanci. Už to bylo alarmující. A v zápase se Zlínem to vlastně jen pokračovalo,“ poznamenal Fukal, jenž za Spartu zářil v prestižní Champions League.

O to víc ho mrzí, do jakého útlumu teď pražský celek spadl. Pokud totiž Kuchta a spol. nebudou výrazně přehrávat už ani Zlín, pak to zkrátka nemůže dobře dopadnout…

„Nemyslím si, že by chyba byla v systému či v taktice. Trenér může mančaft připravit sebelépe, pak už je to ale vždycky na samotných hráčích. To oni musí dokázat, že na to mají, jen mluvit o tom nestačí. Musí se víc rvát, ve větším počtu chodit i do míst, kde to hodně bolí. Právě odtud ale padá nejvíce gólů,“ konstatoval bývalý reprezentant.

Otázkou je, zda si Sparta nepustila až moc žilou. V tom smyslu, že z kádru odešli borci jako Bořek Dočkal, Adam Hložek či Dávid Hancko. “Já byl od začátku proti tomu, aby Hancko ze Sparty odcházel. Byl to jeden z lídrů, na hřišti v i kabině, takových typů tam moc není. Zvlášť když kariéru ukončil Bořek Dočkal, s čímž se ovšem počítalo. Na Dávidovo místo sice přišel Sörensen, ale to je cizinec, jako takový si jen těžko vezme slovo a začne velet k obratu. Navíc když je v mužstvu jen chvíli,“ podotkl Fukal.

Neměly by ale do Sparty na poslední chvíli přijít další posily? Nebo alespoň jedna, zato ovšem zvučnější, než je právě tento dánský obránce? “Nemyslím si to. Už jen proto, že Sparta teď pro žádného bombarďáka z ciziny asi nebude moc atraktivní. Zvlášť když po vypadnutí z pohárů hraje jen českou ligu. Ti hráči si musí pomoct sami, nikdo jiný to za ně neudělá. Je to o tom přestat se vymlouvat, přestat si říkat, jak by to mělo být, ale začít to už konečně dělat. Je pravda, že někdo jako Bořek Dočkal nebo Nicolae Stanciu tam už není. Kluci to ale zkrátka musí zvládnout i bez nich,“ zdůraznil bývalý skvělý zadák s pověstí nesmlouvavého válečníka.

Začíná to však působit dojmem, že z tohohle marasmu se Letenští jen tak nevyhrabou. Ne bez pomoci kouče Briana Priskeho, který zkrátka musí pootočit kormidlem. I kdyby však jeho kocábka nabírala vodu dál, podle Fukala by trenér v ohrožení býti neměl.

„Už jen proto, že přišel z ciziny, by měl dostat více času. Z nějakého důvodu ho Sparta přivedla, tak ať mu dá prostor se ukázat. Věřím, že jeho jméno přijde na přetřes až jako poslední. Zabrat teď musí hlavně hráči,“ uzavřel.

Sklízí Sparta, co v Dánsku sama zasela? Slova Priskeho svěřence se teď vrací jako bumerang!