Novák ukončí epizodu ve Fenerbahce. Prodlouží si tureckou jízdu s Pirlem, nebo se po 7 letech vrátí do české ligy?

Novák ukončí epizodu ve Fenerbahce. Prodlouží si tureckou jízdu s Pirlem, nebo se po 7 letech vrátí do české ligy?

Ještě to není tak dávno, co Süper Lig definitivně zamával současný sparťan David Pavelka a před pár týdny se s ní rozloučil také Tomáš Břečka, jenž zakotvil ve Slovácku. Brzy je je navíc mohl napodobit i další krajánek...

Filip Novák se totiž nevešel na soupisku Fenerbahce Istanbul pro pohárový podzim, což je to jasná indicie, že už s ním devatenáctinásobný šampion Turecka nepočítá.

Novák nastoupil v pohárových předkolech jen na pár desítek minut a v turecké nejvyšší soutěži dokonce neodehrál vůbec nic, s tím, že ho nový portugalský trenér Jorge Jesus k ligovým duelům ani nenominoval a hře pohárového kata Slovácka tak přihlížel vždy jen z tribuny.

Podle informací eFotbal.cz by se mohl vrátit zpět do Čech, s tím, že turecký tisk zmínil možnou sparťanskou cestu. S Letnou už byl ostatně spojován i v průběhu jara, takže by obnovení jednání až tak nepřekvapilo.

Aktuálně se má řešit jeho rozvázání smlouvy a poté bude moci jednat dál. Pokud jde o turecké prostředí, zájem má mít údajně i Fatih Karagümrük, který sídlí taktéž v Istanbulu a trenérsky ho vede známá postava světového fotbalu Andrea Pirlo. ten mimochodem pracuje s velmi mezinárodní soupiskou, na jíž se nalézají hned čtyři Italové včetně kanonýra Fabia Boriniho, jenž v minulosti prošel Chelsea, AS Řím, Liverpoolem i AC Milán.

Podceňovat však určitě nejde ani FORTUNA:LIGU, kterou zadák opustil již na konci léta 2015, tudíž by šlo o návrat po sedmi letech. A pravděpodobně by došlo i na prestižnější adresu, jenž je Zlín nebo Jablonec. Bývalému krajnímu obránci Midtjyllandu či Trabzonsporu je přeci jen pořád 32 let.

Řepka vybízí Spartu k radikálnímu řezu: Půlka týmu tam nemá co dělat, s tímto kádrem bude hrát horko těžko o první šestku