Pavlenka nedohrál. Schick po pauze zase gólový, Leverkusen ale pouze za bod. Kadeřábek taky za gól, Dortmund odjel s přídělem

Na úvod šestého kola německé Bundesligy se utkaly Brémy i s Jiřím Pavlenkou s Augsburgem, který ale musel pro zranění brzy střídat. Schick pak byl u remíry Leverkusenu.

Bundesliga - 6. kolo

Werder Brémy v utkání šestého kola Bundesligy porhárly na domácí půdě s Augsburgem 0:1. Branku Augsburgu vstřelil v druhém poločase Ermedin Demirovič. Do branky Werderu se od začátku postavil Jiří Pavlenka, ale ve 29. minutě musel kvůli zranění střídat.

Brémy - Augsburg 0:1
Branky: 63. Demirovič

Za Bayer Leverkusen nastoupilo v základu i české duo Hložek - Schick, keré u krásné vedoucí branky z přímého volného kopu Demirbaye bylo. Vedení však Bayeru nevydrželo dlouho a Suat Serdar rychle vyrovnal. Hertha pak utkání otočila a dostala se do vedení, ale Schick o pár minut později srovnal na konečných 2:2.

Hertha Berlín - Bayer Leverkusen 2:2
Branky: 56. Serdar, 74. Richter – 49. Demirbay, 79. Schick.

Bayern Mnichov čeká v příštím týdnu duel s Barcelonou a na bránění Roberta Lewandowskiho se nenaladil úplně dobře. Proti Stuttgartu totiž Bavoři zaznamenali už třetí bundesligovou remízu v řadě a stejně jako v minulé sezoně se v jeho domácím souboji s VfB urodila remíza 2:2. Bayern nenadch ani výkonem ani výsledkem. Naopak Stuttgart byl velkou část zápasu Bayernu vyrovnaným soupeřem a zaslouženě bere bod.

Bayern Mnichov - Stuttgart
Branky: 36. Tel, 60. Musiala – 57. Führich, 90+2. Guirassy pen.

Že bez střely na branku není možné zvítězit si potvrdili hráči Eintrachtu Frankfurt, kteří si připisují porážku 0:1. Snaživý a bojovný výkon VfL Wolfsburgu vedl k prvním třem bodům za vítězství v této sezóně. První a poslední branka zápasu padla po hodině hry zásluhou nejlepšího hráče Wolfsburgu Lacroixe. Ta mohla být o chvíli později potvrzena dalším gólem, ale nakonec nebyla uznána pro ofsajd.

Frankfurt - Wolfsburg 0:1
Branky: 60. Lacroix.

Proti slabenému soupeři, který dohrával utkání od konce prvního poločasu o deseti, nakonec Hoffenheim vítězí 4:1. Mohuč se sice snažila, ale pouze o deseti to měla velmi těžké. Hoffenheim této možnosti využil a soupeře nakonec porazil rozdílem řtří gólů. Za vítěze odehrál celé utkání Pavel Kadeříbek, který se rovněž postaral o poslední gól vítěze.

Hoffenheim - Mohuč
Branky: 53. Kramarić, 70. Prömel, 81. Dabbur, 90+2. Kadeřábek – 84. Kohr.

Velmi dobrý rozjezd v novém týmu slaví Marco Rose. Ten proti svému bývalému zaměstnavateli přivedl ve svém debutu Lipsko k jasnému vítězství 3:0. Lipsko tak slaví druhé vítězství v letošní sezóně.

RB Lipsko - Borussia Dortmund 3:0
Branky: 6. Orbán, 45. Szoboszlai, 84. Haidara.

Premiéra trenéra Roseho na lavičce Lipska vyšla na výbornou. Dortmund trápí rozsáhlá marodka, i proto prohrál takovým způsobem. Největší postavou zápasu byl mladík Szoboszlai, který si k nádhernému gólu z dálky připsal i asistenci.

Schalke - Bochum 3:1
Branky:38. Drexler, 73. Mašovič vl., 96. Polter - 51. Zoller

Schalke zvítězilo v domácím utkání šestého kola Bundesligy nad Bochumí 3:1. Premiérový tříbodový zisk v letošní sezoně spadl domácím do klína v 73. minutě, kdy se do vlastní sítě trefil bochumský Erhan Mašovič. Nováček tak vyhrál v nejvyšší soutěži poprvé od května 2021. Bochum se naopak prvního bodového přísunu nedočkala a s nulou na kontě zůstala na dně tabulky. Alex Král přihlížel triumfu svého celku pouze z lavičky.

Kolín n. R. - Union Berlín 0:1

Branky: Hubers vl.

Fotbalisté Unionu Berlín zaslouženě zvítězili v utkání šestého kola německé Bundesligy na hřišti Kolína nad Rýnem 1:0. Hostující celek především v prvním poločase herně dominoval, obrovské problémy dělal obraně týmu z Porýní hlavně Sheraldo Becker, po jehož sražené přihrávce padl i jediný gól utkání.

Freiburg - Monchengladbach 0:0

Freiburg se v šestém kole Bundesligy rozešel s Mönchengladbachem smírně 0:0, a nevrátil se tak zpět na první místo tabulky. Za remízu navíc mohl být vděčný svému brankáři Marku Flekkenovi, který několika skvělými zákroky udržel bezbrankový stav.