Omluva od Tvrdíka byla dost přehnaná. Musím ale říct, že mě Turci strašně zklamali, poznamenal Vízek. Proč neuznává Csaplárovu past?

Omluva od Tvrdíka byla dost přehnaná. Musím ale říct, že mě Turci strašně zklamali, poznamenal Vízek. Proč neuznává Csaplárovu past?
ROZHOVOR

Jen dva body z devíti možných. Či spíše ze šesti, neboť porážka Plzně na Barceloně se samozřejmě čekala. Nakonec padli viktoriáni na Camp Nou 1:5, prapor ale příliš nepozvedly ani Slavia se Slováckem. Sešívaní uhráli v tureckém Sivassporu bod za plichtu 1:1, Slovácko si podělilo body s Partizanem (3:3). Taková je evropská vizitka českých týmů z tohoto týdne, v němž po skvělých předkolech národní koeficient trpěl. Jak to viděl uznávaný expert Ladislav Vízek? 

„Plzeň dostala to, co se čekalo. Bohužel z toho byla pětka, zase tak špatné to však zase nebylo. Povedlo se jí vstřelit branku, na druhou stranu, rovnou pět jich inkasovala. To je celkem dost. Nemůžu ale říct, že by mě Viktorka vyloženě zklamala. Mohlo to skončit i hůř. Zvlášť když za Barcu hraje Lewandowski, který se prostě hrozně špatně brání,“ prohlásil Vízek pro eFotbal.

„Já myslím, že Plzeň si teď chce zápasy v Lize mistrů hlavně dobře užít. Nevidím na tom nic špatného, co jiného by také měla v téhle společnosti dělat. Jasně, bylo z toho pět obdržených gólů, o ostudě bych však asi nemluvil,“ dodal slavný internacionál s tím, že doma s Interem Milán to už snad bude o něco jiném.

Byť jasným favoritem budou hosté, každý cítí, že přes ně by to možná šlo. „S Interem to bude hodně zajímavé. Plzeň je totiž doma silná, navíc všichni čekají, že právě v tomhle zápase by měla mít k bodům nejblíže. S Bayernem ani Barcelonou se toho uhrát opravdu moc nedá, s Interem za jistých okolností třeba ano. Ale i s ním to bude strašně těžké. Zvlášť když Inter s Bayernem doma prohrál, takže z Plzně si bude chtít za každou cenu odvézt vítězství. Jsem na ten zápas moc zvědavý. Pokud by však Viktorka měla udělat nějaké body, tak právě doma a proti Italům,“ konstatoval Vízek.

A pak přešel ke Slovácku, které mělo v Konferenční lize bělehradský Partizan už na lopatě. Po půli vedlo 2:0, hrálo proti desíti, jenže pak přišel málo vídaný kolaps. Oslabení hosté se zvedli, šli do vedení a domácí mohli být nakonec ještě rádi, že z téhle války získali alespoň bod.

„Je to hrozná škoda. Nevím, co se stalo, ale něco takového by se dít prostě nemělo. Zvlášť když hrajete doma a ještě proti desíti. Ve výsledku z toho byla aspoň remíza, byť ji Slovácko honilo na poslední chvíli,“ povzdechl si Vízek.

Že by zkrátka zase jednou sklapla slavná Csaplárova past? „Mně se tenhle výrok moc nelíbí, neuznávám ho. Je jasné, že když vedete o dva góly a dostanete branku na 1:2, tak se začnete bát o výsledek. I tak je ale tento náskok jednou z nejlepších věcí, které vás můžou ve fotbale potkat. Žádná past to opravdu není. Nebo snad znáte někoho, kdo by nechtěl vést 2:0? Já tedy fakt ne,“ rozesmál se.

Zároveň si myslí, že Moravané budou čeřit vody dál. „Slovácko bude doma nebezpečné proti komukoliv, rozhodně bych ho neodepisoval. Tahle skupina je celkově zajímavá. Uvidíme, jak to bude. Slovácko je sice outsiderem, ale zase ne o moc. Partizan však ukázal, že má obrovskou sílu. A budou ji mít i týmy Nice a Kolínu nad Rýnem,“ podotkl olympijský vítěz.

A jak viděl Slavii, jež si přivezla remízu ze Sivassporu? „Ani Slavia s bodem spokojená být nemůže, byla totiž jasně lepší. Je trestuhodné, že nedokázala vstřelit druhou branku, když přitom měla v závěru tolik šancí. Musím říct, že Turci mě strašně zklamali. Myslel jsem, že budou mnohem kvalitnější, nepředvedli takřka nic. Že získali bod, bylo jen díky nemohoucnosti Slavie,“ uvedl Vízek.

Šéf klubu Jaroslav Tvrdík se za výkon sešívaných dokonce omluvil, což však podle legendárního fotbalisty bylo trochu zbytečné. „Pan Tvrdík se furt za něco omlouvá, tohle ale bylo dost přehnané. A nemyslím si to jenom já. Nevím, co tím sledoval, já v tom vidím i trochu neúcty směrem k soupeři. Asi to myslel dobře, pořád je to ale plusový bod pro Slavii. Byť chápu, že všichni včetně něj museli dobře vidět, že proti takovému soupeři mělo mužstvo prostě zvítězit,“ uzavřel Vízek s tím, že i přes ztrátu dvou bodů zůstává Slavia jasným favoritem na postup.

Co je se Salahem? Forma Egyptské hvězdy je na dně. Má klíč k oživení Núñez