Martial kritizuje zrádce Solskjaera a neuctivého Mourinha

Martial kritizuje zrádce Solskjaera a neuctivého Mourinha

Útočník Manchesteru United Anthony Martial se nechal strhnout zacházením, kterého se mu dostalo od Oleho Gunnara Solksjaera a Josého Mourinha během jejich působení na lavičce klubu Old Trafford.

Francouz přišel do Manchesteru v roce 2015 za velké zájmu, ale ani pod vedením několika koučů se mu nepovedlo prosadit do základní jedenáctky „Red devils“ a minulou sezónu strávil na hostování v Seville.

Mourinho v roce 2018 skvěle zavtipkoval, že Martialovi chybí „vyspělost“, když musel francouzský fotbalista po příchodu Zlatana Ibrahimoviče pod Mourinhovo vedení svléknout dres s číslem 9 a Švédovi ho přenechat. A Martial trvá na tom, že k němu Mourinho postrádal v jejich vztahu respekt.

Bývalého kouče Tottenhamu pak obvinil ze sabotáže jeho šancí hrát za Francii na mistrovství světa 2018. „Začalo to přenecháním čísla dresu,“ řekl útočník pro France Football. „Během prázdnin mi Mourinho poslal zprávu, aby se mě zeptal, jestli chci změnit na číslo 11 , a vysvětlil mi, že je to skvělé, protože to nosil Ryan Giggs, klubová legenda. Řekl jsem mu, že ke Giggsovi chovám největší respekt, ale raději bych si ponechal devítku. Když jsem se vrátil do klubu, vidím své jméno s číslem 11. Příběh pro mě neskončil dobře. Mourinho ke mně postrádal respekt ke mně,“ popsal.

„Mluvil o mně v tisku - malé fráze, trochu jako to dělal s Karimem Benzemou v Realu Madrid,“ postěžoval si fotbalista, který rovněž obvinil bývalého trenéra United Solskjaera ze zrady poté, co Nor nedokázal obhájit jeho výkony před médii, přestože on sám hrál pod jeho vedením i přes zranění.

„Pravidelně jsem hrál zraněný,“ zlobí se Martial. „Lidé to nevědí, čtyři měsíce po sezóně Covid jsem nemohl sprintovat. Trenér mi řekl, že mě potřebuje, ať hraju. Ale vzhledem k mému hernímu stylu, když nemůžu zrychlit, tak se to velmi zkomplikuje. Já bojoval a trenér se nikdy neobtěžoval to říct médiím. Samozřejmě jsem se nakonec definitivně zranil a když jsem se vrátil, skončil, už jsem nehrál,“ popsal šestadvacetiletý fotbalista věci, na které nerad vzpomíná z působení na Old Trafford.

„Vzal jsem to velmi špatně, měl jsem pocit nespravedlnosti, žádá se, abyste se obětovali pro tým a v zákulisí jste propuštěni. Pro mě je to skoro zrada. To je vše, co nesnáším. Můžu za to, ale ne za to, že je falešný,“ dodal pro fotbalový časopis ofenzivní fotbalista hrající na pozici útočníka či křídelníka.