Tecl nadále exceluje, Jablonec se dočkal prvního vítězství a Sparta se opět trápí

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Baník Ostrava o víkendu ve velkém stylu oslavil své stoleté výročí a vše zakončil pohodlnou výhrou nad Pardubicemi. První vítězství si v sezóně připsal Jablonec, který přehrál stejným rozdílem Hradec Králové. Ve výjimečných a nečekaných výkonech pokračuje kapitán úřadujících vicemistrů Stanislav Tecl, jenž opět dvakrát zaskóroval a vládne tabulce kanonýrů. 8. kolo FORTUNA:LIGY ale přineslo i další zajímavé momenty.

Horejš se dočkal, Jablonec má první triumf

Bez Adama Vlkanovy sice Hradec ještě porazil Mladou Boleslav, po domácí remíze s Baníkem ale přišel další zkrat a Hradec v neděli podlehl Jablonci. Ten sice nebyl střelecky aktivnější, ani v držení míče nevynikal. Byl ale efektivnější, třikrát překonal Michala Reichla a slaví vůbec první vítězství v letošní sezóně.

David Horejš si tak může oddechnout, Jablonec se díky vítězství posunul na třináctou pozici. „Na vítězství jsme čekali dlouho. Na ten výkon v druhé půli musíme teď v dalších zápasech navázat. Za všechny v klubu jsem za tu výhru rád. Viděl jsme sebevědomý Jablonec i za stavu 1:0, věřím, že teď naše sebevědomí půjde nahoru. Určitě se nám ulevilo,“ těšilo Horejše.

Foto: FK Jablonec