Tecl nadále exceluje, Jablonec se dočkal prvního vítězství a Sparta se opět trápí

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Baník Ostrava o víkendu ve velkém stylu oslavil své stoleté výročí a vše zakončil pohodlnou výhrou nad Pardubicemi. První vítězství si v sezóně připsal Jablonec, který přehrál stejným rozdílem Hradec Králové. Ve výjimečných a nečekaných výkonech pokračuje kapitán úřadujících vicemistrů Stanislav Tecl, jenž opět dvakrát zaskóroval a vládne tabulce kanonýrů. 8. kolo FORTUNA:LIGY ale přineslo i další zajímavé momenty.

Tecl si na Slavii vytvořil nový „osobák“

Jen málokdo před začátkem nového ročníku FORTUNA:LIGY čekal, že po osmi kolech bude nejlepším kanonýrem soutěže Stanislav Tecl. A už vůbec nemohl nikdo tušit, že dvaatřicetiletý útočník bude mít na svém kontě více branek než odehraných duelů.

V úvodním kole proti Hradci Králové se Tecl dostal do hry na pouhých šestnáct minut, proti Zlínu seděl jen na lavičce. A když neskóroval během devadesáti minut proti Jablonci, nikdo neočekával to, co přišlo.

Tecl hattrickem sestřelil Pardubice, s kapitánskou páskou na paži skóroval do sítě Zbrojovky a následně dvakrát propálil teplického gólmana Muchu. Na Slovácku se sice střelecky neprosadil, Českým Budějovicím ale v dohrávce 8. kola opět vstřelil dvě branky.

Stanislav Tecl tak celkově vstřelil už osm branek a překonal svůj střelecký rekord v dresu pražské Slavie, v loňské sezóně během dvaceti duelů zaznamenal šest branek. Jeho osobním maximem je dvanáct branek za Viktorii Plzeň v ročníku 2013/14, je ale velmi pravděpodobné, že i tuto metu překoná. A pokud bude ve svých výkonech pokračovat, stane se tak velmi brzy. „Je opravdový lídr týmu, i souhrou jeho výkonů i některých zranění cítí důvěru,“ chválil svého svěřence Jindřich Trpišovský.

Foto: SK Slavia Praha