Evropské super kanóny: Které střelce zastihl začátek sezóny ve výborné střelecké formě?

Mít v týmu schopného střelce je pro každý klub rozdílovým faktorem oproti konkurenci. Najít prvotřídního hrotového útočníka není snadné, mnohdy si to žádá značné finanční úsilí, ale pokud se výsledek dostaví, tak jsou spokojeny všechny zainteresované strany. Dnešní pojetí útočníků však není jen o střílení branek, ale i o umění podržet míč a přivést do šance své spoluhráče. Podívali jsme se za účasti webu Sportskeeda na zoubek těm, které zastihl začátek nové sezóny ve skvělé formě…

4) Karim Benzema (Real Madrid)

S věkem zraje jako víno a jak by řekli fanoušci Los Blancos, tenhle francouzský legionář je sakra dobrý ročník. Asi největší favorit na zisk letošního Zlatého míče má za sebou fenomenální sezónu, ve které dovedl Real k trofejím v La Lize i Lize mistrů.

Šestačtyřicet zápasů v minulé sezóně stačilo, aby si připsal čtyřiačtyřicet branek a přidal patnáct asistencí. Ve španělské metropoli je střelcem číslo jedna, který umí rozhodovat důležité zápasy, ale aktuální hodnocení může ovlivnit jeho současné zranění. I tak stihl v šesti odehraných zápasech vykázat čtyři branky a jednu asistenci.

Foto: instagram.com/realmadrid