Evropské super kanóny: Které střelce zastihl začátek sezóny ve výborné střelecké formě?

Mít v týmu schopného střelce je pro každý klub rozdílovým faktorem oproti konkurenci. Najít prvotřídního hrotového útočníka není snadné, mnohdy si to žádá značné finanční úsilí, ale pokud se výsledek dostaví, tak jsou spokojeny všechny zainteresované strany. Dnešní pojetí útočníků však není jen o střílení branek, ale i o umění podržet míč a přivést do šance své spoluhráče. Podívali jsme se za účasti webu Sportskeeda na zoubek těm, které zastihl začátek nové sezóny ve skvělé formě…

2) Erling Haaland (Manchester City)

Dlouhé měsíce se spekulovalo, kam norský klenot v létě zamíří. Když už bylo jasno, že jeho další kroky povedou na Etihad Stadium, opět se rojily otázky, jestli se dokáže rychle adaptovat na Premier League. Někdejší součástka Borussie Dortmund si však zatím vede nad všechna očekávání.

Z Bundesligy si přinesl do Manchesteru City skvělou vizitku šestaosmdesáti gólů a třiadvaceti asistencí, které zaznamenal během devětaosmdesáti zápasů. Tah Pepa Guardioly získat nového šikovného střelce vyšel na výbornou. Po osmi zápasech v barvách Citizens již ve dvanácti případech rozvlnil síť a přidal navíc i jednu asistenci.

Foto: instagram.com/mancity