Evropské super kanóny: Které střelce zastihl začátek sezóny ve výborné střelecké formě?

Mít v týmu schopného střelce je pro každý klub rozdílovým faktorem oproti konkurenci. Najít prvotřídního hrotového útočníka není snadné, mnohdy si to žádá značné finanční úsilí, ale pokud se výsledek dostaví, tak jsou spokojeny všechny zainteresované strany. Dnešní pojetí útočníků však není jen o střílení branek, ale i o umění podržet míč a přivést do šance své spoluhráče. Podívali jsme se za účasti webu Sportskeeda na zoubek těm, které zastihl začátek nové sezóny ve skvělé formě…

1) Robert Lewandowski (Barcelona)

Není adresa, na které by nezářil. Polský hrdina o tom v minulosti přesvědčil v barvách Dortmundu, poté patřil dlouhé roky ke klíčovým zbraním Bayernu Mnichov. Potřeboval ale novou výzvu, vydal se vstříc dobrodružství v La Lize a Barcelona si nad jeho góly mne ruce.

Nejlepší střelec minulého ročníku Bundesligy řádí také na Camp Nou a i po třicítce dokazuje, v jak parádní formě se dlouhodobě udržuje. V šesti zápasech za katalánský klub obstaral Lewandowski devět gólů a přidal dvě asistence. Barcelona je díky němu opět hladová a mezera vzniklá po odchodu Messiho je konečně adekvátně zacelena.

Foto: instagram.com/fcbarcelona