Hráčem kola se stal teplický kat Sparty, na záda mu dýchal obrozený střelec Slavie. Kdo skončil těsně za nimi?

HRÁČ KOLA

V naší nové rubrice Hráč kola, která mapuje nejlepší individuální výkony uplynulého víkendu, se tentokrát dostal až na vrchol Abdallah Gning. Senegalský šikula, jenž v dresu Teplic složil Spartu. Skvělý výkon ale znovu předvedl i slávista Stanislav Tecl, který proti Dynamu doslova sahal po hattricku.

1) Abdallah Gning (FK Teplice)

Jak je důležité míti Filipa, tedy spíše Senegalce Abdallaha Gninga, ví jak Oscar Wilde, tak i trenér Teplic Jiří Jarošík. Ten ve třiadvacetiletém Afričanovi našel klenot, jenž obranný val soupeřů umí skolit silou beranidla. Od startu sezony se v osmi zápasech trefil hned čtyřikrát, k tomu přidal dvě asistence. A zářil i v sobotu proti Spartě, kterou dvěma přesnými trefami obral o vítězství.

Prosadit se mohl už po 20 minutách, kdy si šikovně píchnul balón mimo dosah vyběhnuvšího Matěje Koláře, jemuž rázem nezbývalo nic jiného, než ho bez milosti sestřelit. Mladý debutant v bráně Sparty za to dostal jen žlutou kartu, Gningovu žízeň ale neuhasil. Těsně před přestávkou snížil teplický útočník hlavou na 1:2, své galapředstavení ovšem rozjel až po přestávce.

V druhé půli totiž patřil k nejaktivnějším hráčům na place. Po kolizi s Jaroslavem Zeleným éterem zaváněla penalta, rozhodčí Miroslav Zelinka nejspíš správně nezapískal. Teplickým to ovšem vadit stejně nemuselo. Po špatné domluvě Koláře s Casperem Höjerem se totiž Gning sedm minut před koncem ocitl ve vyložené šanci a střelou na přední tyč rozjásal Stínadla.

Pro letní posilu z Vlašimi šlo o vůbec nejvydařenější představení v dresu Teplic, navíc ještě proti silné Spartě. Pokud mu tahle forma vydrží, je docela pravděpodobné, že se o něj strhne v zimě rvačka.

„Gning hraje velmi dobře, hlavně dává důležité góly. Působí skromně, je takový tichý, ale mluví za něj jeho výkony. Přechod z druhé ligy do první je pro něj náročný, i tak ovšem hraje skoro všechno,“ poznamenal kouč Jarošík po překvapivé remíze.