MOL CUP hlásí senzaci již ve svém druhém kole. Pardubice končí, Teplice měly také namále

Velkou porci zápasů druhého kola českého poháru MOL Cupu nabídl středeční podvečer. Pozornost byla upřena především na prvoligové účastníky a jejich případné klopýtnutí, což se v jednom případě skutečně stalo. Pardubice senzačně vypadly na půdě Velvar, namále pak měly také Teplice.

Východočeský klub nedokázal Velvary porazit a rozhodla nakonec jediná branka utkání, kterou v závěru první půle vygeneroval Kott. Trápily se také Teplice, které proti Viktorii Žižkov uspěly až v prodloužení. Hosté se dostaly do vedení již zkraje utkání po proměněné penaltě Žáka, ale po změně stran srovnal Botioja. Rozhodla až trefa Vachouška v prodloužení.

Zbrojovka Brno neměla problém vyřadit Rosice a po brankách Nečase, Blechy a Rogožana slavila výhru 4:0. Stejným výsledkem skončilo také poměření sil mezi Motorletem Praha a Jabloncem. Severočeský klub slaví postup díky trefám Chramosty, Coolse a Martince.

Liberec deklasoval venku Rokycany. Mezi střelce se dvojitě zapsal hned v první půli Gebre Sellassie, ale snížit se podařilo Glazerovi. Slovan po změně stran přidal další tři trefy od Fukaly, Varfolomejeva a Rabušice. Zlín si poradil se Startem Brno a po trefách Janetzkýho, Dramého a Silného slaví taktéž hladký postup.

MOL Cup - 2. kolo:

Velvary - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 44. Kott.

Rosice - Zbrojovka Brno 0:4 (0:2)
Branky: 31. a 63. Nečas, 24. Blecha, 70. Rogožan.

Rokycany - Slovan Liberec 1:5 (1:3)
Branky: 41. Glazer - 5. a 15. Gebre Selassie, 35. Fukala, 51. Varfolomejev, 89. Rabušic.

Viktoria Žižkov - FK Teplice 1:2 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 49. Batioja - 4. Žák z pen., 101. Vachoušek.

Motorlet Praha - FK Jablonec 0:4 (0:2)
Branky: 57. a 77. z pen. Chramosta, 17. Cools, 45. Martinec.

Start Brno - Trinity Zlín 0:3 (0:3)
Branky: 9. Janetzký, 27. Dramé z pen., 36. Silný. ČK: 53. Hlinka (Zlín).