Rozhodčí poškodil Slovácko, Slavia v divoké přestřelce slaví první výhru, v hlavní roli opět Olayinka

V Konferenční lize Slavia splnila povinnost a v divokém utkání přehrála Ballkani. Alkmaar si nedělal problémy s Vaduzem, Basilej veze tři body z Litvy, Sivasspor po Slavii bodoval i ve druhém utkání, když porazil rumunskou Kluž. Slovácko přestřelku s Kolínem nezvládlo.

V Edenu byli diváci svědky zajímavého zápasu. Především v prvním poločase se odehrálo velmi divoké utkání. Svěřenci Jindřicha Trpišovského dvakrát prohrávali, pokaždé se však dokázali oklepat, a ještě před poločasem se díky Masopustovi dostali do vedení.

Druhý poločas tak atraktivní nebyl. Skóre se už neměnilo, a tak se sešívání dočkali první výhry v G skupině Konferenční ligy. Pražané kosovský klub Ballkani přehráli po všech stránkách, byli lepší v držení míče, aktivnější ve střelách na bránu i mimo.

Slovácko ve svém druhém utkání v Konferenční lize proti bundesligovému Kolínu nad Rýnem sáhlo k překvapivé změně, když na postu brankáře Nguyena nahradil Fryšták. Svěřenci trenéra Svědíka se za první poločas nemusí vůbec stydět. Proti aktuálně sedmému týmu nejvyšší německé soutěže předvádějí dobrý fotbal, bohužel si nepohlídali dva rohové kopy. V prvním případě soupeři branku darovali a ten druhý hodně zaváněl útočným faulem.

Hráči Kolína, konkrétně Duda a Martel obdrželi v první pětačtyřiceti minutovce žluté karty, kdyby ukrajinský rozhodčí Aranovskyj vytáhl rovnou kartu červenou, nikdo by nic nemohl namítat.

Vstup do druhého poločasu Slovácku vyšel náramně, po gólech Kalabišky ze 49. a Petržely z 52. minuty dokázal klub z Moravy vyrovnat. O osudu utkání nakonec rozhodla penalta z 65. minuty, kterou proměnil domácí Ljubičic, tentýž hráč o devět minut později zvýšil z brejkové situace na konečných 4:2.

Černou kaňkou byl na utkání rozhodčí Aranovskyj, který už v prvním poločase mohl vyloučit dva hráče Kolína, neviděl před druhým gólem německého celku útočný faul. V tom druhém pak přehlédl penaltový zákrok na Kalabišku.

Konferenční liga, skupinová fáze – 2. kolo:

Alkmaar – Vaduz 4:1
Branky: 19. Barasi, 81. Beukema, 90+2. Sugawara (M. de Wit), 90+5. M. de Wit (Kerkez) – 21. Goelzer (Cicek)

Djurgården – Molde 3:2
Branky:
 50. Doumbouya (Banda), 58. Banda (Eriksson), 90+1. Asoro – 39. D. Fofana (pen.), 77. Breivik

Pjunik – Slovan Bratislava 2:0
Branky: 35. Dašjan, 36. Otubanjo

Apollon Limassol – Dnipro-1 1:3
Branky:
 58. Pittas (Kyriakou) – 11. Rubčynskij (Dovbyk), 26. Dovbyk (Rubčynskij), 45. Dovbyk (Busanello)

Slavia – FC Ballkani 3:2
Branky: 26. D. Jurásek, 35. Olayinka (Masopust), 41. Masopust (Olayinka) – 23. Krasniqi (Thaci), 29. Korenica (Rrahmani)
ČK: 84. Thaqi (KFB)
SK Slavia Praha: Mandous (C) – Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (88. Ewerton) – Tiéhi, Provod (46. I. Traoré) – Masopust (46. Usor), Lingr (66. Tecl), Schranz (80. Oscar) – Olayinka.
FC Ballkani: Frashëri – Thaci (C), Sinani (85. Potoku), Jašanica, Thaqi – Korenica (77. L. Cardoso), Dellova, Emërllahu – Gripši, Rrahmani (68. Bekteši), Krasniqi (77. Beriša).

Žalgiris Vilnius – Basilej 0:1
Branka:
 62. Zeqiri (Males)

Gent – Shamrock 2:0
Branky: 9. Cuypers (M. Fofana), 18. Odjidja-Ofoe, 65. Odjidja-Ofoe (M. Fofana)

Kluž – Sivasspor 0:1
Branka: 28. Gradel

Zápasy od 21:00

RFS Riga – Hearts 0:2
Branky: 43. Shankland (pen.), 90+3. Forrest (Devlin)

Lech Poznaň – Austria 4:1
Branky: 27. Ishak, 64. Skóraś, 76. Velde, 90. Velde – 29. Braunöder

Partizan – Nice 1:1
Branky: 60. Diabaté – 2. Bryan

Silkeborg – West Ham 2:3
Branky: 6. Kusk (Engel), 75. Tengstedt – 13. Lanzini (pen.), 25. Scamacca (Cornet), 38. Dawson (Cresswell)

1. Be'er Sheva – Villarreal 1:2
    Branky:63. Hatuel (Safouri) – 28. Morales (pen.), 67. Baena (Pino)

Başakşehir – Fiorentina 3:0
Branky: 57. Gürler (Ndayishimiye), 71. Gürler, 90. B. Traoré (Szysz)

FCSB – Anderlecht 0:0

Kolín nad Rýnem – Slovácko 4:2
Branky: 11. Adamjan (Kilian), 42. Dietz (Maina), 65. Ljubičić (pen.), 74. Ljubičić (Maina) – 49. Kalabiška, 52. Petržela
FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe /C/ – Schindler, Kilian, Soldo (58. Hübers), Pedersen (58. Hector) – Martel, Duda (58. Schirí) – Maina, Ljubičić (78. Thielmann), Adamjan – Dietz (70. Tigges).
FC Slovácko: Fryšták – Reinberk, Kadlec /C/, Hofmann, Doskí (72. Siňavskij) – Petržela (84. Kohút), Trávník (72. Holzer), Daníček (34. Břečka), Havlík, Kalabiška – Mihálik (84. Kozák).
Rozhodčí: Aranovskyj – Matjaš, Kucev (UKR)
Diváci: 49 500