Katarská mise se kvapem blíží. Které evropskými hvězdami nabité země se mohou zostudit již v základní skupině MS?

Katarská mise se kvapem blíží. Které evropskými hvězdami nabité země se mohou zostudit již v základní skupině MS?

Pokud se vše vydaří dle plánů, za necelé dva měsíce vypukne po dlouhých čtyřech letech fotbalový svátek. Světový šampionát se blíží, a i když mají pořadatelé v Kataru stále plné ruce práce a doposud ve vzduchu visí velké otazníky, zda vůbec šampionát včas odstartuje, pojďme se podívat na tři celky plné hvězd, které by mohly mít v zemí blízkého východu problémy již ve skupině. 


3) Anglie 

Chlapci a chlapi vyrůstající v kolébce fotbalu to prostě na mezinárodní scéně příliš neumí, myšleno samozřejmě v kontextu toho, jakou je Anglie fotbalovou velmocí. Holt vyhrané MS z roku 1966 je poměrně málo. Minulé mistrovství to sice nebyla po prohraném zápase o třetí místo úplná tragédie, bylo ale co napravovat po tragickém roku 2014, kdy Anglie skončila ve skupině se dvěma body poslední. A zdá se, že tomu nebude na letošním Mistrovství světa jinak.

Výběr ze země Albionu sice prošel kvalifikační skupinou I bez problémů, po osmi výhrách a dvou remízách v tabulce naprosto dominoval i nad Polskem s nezastavitelným Lewandowskim, jenže Polsko bylo prakticky jediným kvalitním soupeřem. Albánie příjemně překvapila, protože dokázala být soupeřem držící krok, stejně jako Maďarsko, které skončilo čtvrté jen o tři body za Polskem, ale že by to byla nějaká extra hrozba pro nyní truchlící Anglii, to se říci nedá.

Přesto poslední dva zápasy s Maďarskem na scéně Ligy Evropských národů prohrál a to 0:1 na půdě soupeře. Následný domácí zápas byl doslova tragický a Maďaři domů táhli s výhrou 4:0 na bedrech. Ve skupině šampionátu má z globálního hlediska poměrně lehké soupeře. Jenže Wales, Írán i USA natolik “smrdí” podceněním, že by z toho mohla být další blamáž. 

Foto: Anglická národní reprezentace