Šádek chystá aplaus ještě před šlágrem se Slavií, děkovačku si užije dlouholetý kapitán viktoriánů

Šádek chystá aplaus ještě před šlágrem se Slavií, děkovačku si užije dlouholetý kapitán viktoriánů

V Doosan Areně se odehraje šlágr kola mezi domácí mistrovskou Plzní a Slavií. Západočeský celek před utkáním poděkuje Romanu Hubníkovi, dlouholetému kapitánu Viktorie Plzeň, který se v létě rozhodl ukončit profesionální kariéru.

Ještě než hlavní rozhodčí Hocek dá povel k začátku duelu, tak si Západočeši přichystali děkovačku pro Romana Hubníka, který dlouhých sedm let oblékal plzeňský dres.

Někdejší reprezentant do Plzně přišel v září 2013 z Bundesligy, kde oblékal dres Herthy Berlín. Nejprve na západě Čech podepsal smlouvu na jeden rok, a až na krátké hostování v Olomouci, strávil v Plzni hned sedm let.

Osmatřicetiletý obránce odehrál v Plzni 172 soutěžních zápasů, z toho 123 v české nejvyšší soutěži, 17 v Lize mistrů, 18 v Evropské lize, 14 v Českém poháru a jeden v Českém Superpoháru.

Mistrovský titul nad hlavu s Plzní zdvihl hned třikrát, a to v letech 2015, 2016 a 2018. V roce 2015 Plzeň také slavila zisk Superpoháru.

Hubník je rodákem z obce Halenkov, odkud jeho první fotbalové krůčky vzešly. V mládežnických klubech dále prošel Vsetínem, Zlínem a Sigmou Olomouc. Právě na Hané v roce 2002 nakoukl i do velkého fotbalu. V roce 2007 se upsal týmu FC Moskva, kde toho příliš neodehrál, a tak následovala dvě půl sezonní hostování v pražské Spartě, od sezony 2009/10 oblékal dres Herthy Berlín. V sezoně 2013/14 si ho vyhlédla Plzeň, kde strávil nejkrásnější část kariéry, na poslední dvě sezony se vrátil právě do Olomouce, kde v létě 2022 ukončil kariéru. V seniorské reprezentaci nastoupil ke 32 duelům a vstřelil tři branky.