Současné posily nám nestačí, je potřeba přitvrdit, zní z vedení United

Současné posily nám nestačí, je potřeba přitvrdit, zní z vedení United

Manchester United patřil během letního přestupového období společně s Chelsea k nejvíce utrácejícím klubům planety. Jejich práce však ještě není dokončena. Jak pro klubovou televizi prozradil manažer Erik ten Hag, pokračovat se bude už za pár měsíců. 

Na Old Trafford začala s příchodem holandského trenéra Erika ten Haga velká čistka. Započítáme-li odchody hráčů, jimž končili smlouvy, odešlo z Divadla snů třináct jmen. Z těch papírově nejzvučnějších lze uvést Edinsona Cavaniho, Paula Pogbu, Juana Matu či Nemanju Matiče.

Vykompenzovat takto velké ztráty lze pouze příchody, a proto si ďáblové během letního přestupového okna sáhli pořádně hluboko do kapsy. Na sever Anglie pro změnu zamířili Antony, Lisandro Martínez, Tyler Malacia, Casemiro či Cristian Eriksen a jen u těchto posil by to zůstat nemělo.

„Nevylučuji příchod některých nových posil už v lednu. S vedením jsme měli několik setkání, kde jsme diskutovali o tom, jak zkvalitnit náš tým a zlepšit podmínky, ve kterých trénujeme,“ přiznával Erik ten Hag zcela otevřeně.

„Na tomto plánu budeme pracovat už hned v lednu, kdy se otevře zimní přestupové okno, a co nepůjde vyřešit v zimě, to dořešíme v létě. Podstatné je se neustále zlepšovat, zkvalitňovat a neusnout na vavřínech. Naše práce, nebo přestavba, pokud tomu chcete tak říkat, ještě zdaleka není hotova,“ naznačil, že hodlá vyměnit prakticky celou základní jedenáctku.

„Klíčem k úspěchu je dobré plánování. Již teď máme jasně dané plány na zimu a v zimě prodiskutujeme ty na léto,“ podotkl holandský kormidelník, jenž svou kariéru nakopl během působení v Ajaxu.