Hit třetího kola MOL Cupu? “Malé” pražské derby i Sparta v Domažlicích

Hit třetího kola MOL Cupu? “Malé” pražské derby i Sparta v Domažlicích

Česká pohárová soutěž se rozjíždí, oficiálním hracím termínem jejího třetího kola (byť změny v programu se předpokládají) je 19. říjen.  

Dnešní los poháru proběhl v sídle Fotbalové asociace ČR na Strahově za účasti předsedy asociace Petra Fouska i ambasadora poháru Jana Kollera. A tito dva losující dali dohromady šestnáct dvojic, ze kterých v polovině října vzejde 16 osmifinalistů poháru. Tahák 3. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu se odehraje na pražské Julisce, kde si svěřenci Petra Rady pokusí zlepšit zatím nepříliš dobrou náladu na začátku sezónu proti Slavii, Sparta zřejmě bude hitem v Domažlicích a Plzeň si mezi zápasy s Bayernem a Barcelonou odskočí do slezského Hlučína. Dalších dvanáct prvoligistů zná též své soupeře. 

A Fousek s Kollerem po celé ceremonii hledali, který z losů se jim ”nejvíc povedl.” „Je tam celá řada zajímavých duelů, ale zápas mezi Duklou a Slavií určitě bude dostatečně atraktivní pozvánkou na třetí kolo,“ prohlásil po losu pro web FAČR Petr Fousek. Na stejný zápas jako na tahák sázel i Jan Koller, ten přidal i jeden skrytý poklad. „Na zápas Dukly se Slavií se těším, ale zajímavý zápas bude určitě pro Chlumec nad Cidlinou, který bude hrát regionální derby s Hradcem Králové, což pro ten region bude velký svátek a očekávám velkou návštěvu,“ komentoval pro FAČR nejlepší střelec v dějinách české fotbalové reprezentace.

LOS

Slovan Velvary – Baník Ostrava

Hlučín – Viktoria Plzeň

Spartak Soběslav – MFK Karviná

Jiskra Domažlice – Sparta Praha

Zápy – Sigma Olomouc

Frýdek-Místek – Slovan Liberec

Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové

Jablonec – MFK Vyškov

Dukla Praha – Slavia Praha

Dynamo České Budějovice – Sellier&Bellot Vlašim

Mladá Boleslav – 1.SK Prostějov

Trinity Zlín – Vysočina Jihlava

Bohemians Praha 1905 – Třinec

VIAGEM Příbram – Teplice

1.FC Slovácko – Varnsdorf

SILON Táborsko – Zbrojovka Brno.