Prohra s Českem by nebyla žádná velká ostuda, i Anglie sestoupila, uvedl kouč Švýcarska Yakin

Prohra s Českem by nebyla žádná velká ostuda, i Anglie sestoupila, uvedl kouč Švýcarska Yakin
OBSAHUJE OHLASY

Švýcarsko je před posledním zápasem proti Česku v elitní skupině Ligy národů posilněno po výhrách nad Portugalskem i Španělskem. Trenér Murat Yakin očekává, že jeho tým nastoupí před blížícím se mistrovství světa sebevědomě a jako favorit utkání zvládne vítězně, na druhou stranu dodává, že prohra s Českem by neznamenala velkou ostudu.

Švýcaři proti výběru Jaroslava Šilhavého budou favorité. „Zatímco ve Španělsku jsme nebyli favoritem, teď jím jsme. Ukázali jsme, že dovedeme porazit i vynikající týmy, jako je Španělsko. Ale i kdybychom s Českem prohráli, nebyla by to žádná velká ostuda. Třeba i Anglie, která je vynikající, sestoupila. Musíme zítra hrát na plný plyn, podat stejný výkon jako ve Španělsku. Chceme si udržet skupinu, je to pro nás prestiž i otázka financí,“ sdělil na tiskové konferenci trenér švýcarské reprezentace Yakin, jehož slova publikoval web sport.ceskatelevize.cz.

Yakin ocenil kvalitu českých reprezentantů. „Češi mají velice dobré hráče, ukázali to v prvním zápase. Jsou hodně motivovaní, kádr dobře doplňují mladí hráči. Předvádějí zajímavý fotbal, hrají přímočaře, jsou kompaktní v obraně. Pozor si musíme dát také na vysoké hráče, kteří jsou nebezpeční při standardkách,“ konstatoval osmačtyřicetiletý rodák z Basileje.

Švýcarsku se start do elitní skupiny Ligy národů moc nepovedl, když prohrálo všechny úvodní tři utkání. „Nastoupíme s velkým sebevědomím. První tři zápasy ve skupině nebyly dobré, nehráli jsme dobře. Chyběli nám i někteří hráči. Poučili jsme se a teď už je to ke konci skupiny lepší. Švýcarsko hraje před mistrovstvím světa naposledy doma, i proto bychom chtěli vyhrát. Doufám, že bude vyprodáno a že zvítězíme,“ dodal Murat Yakin.