Havertz poslal Anglii do skupiny B, Itálie sesadila Maďarsko, Stanciu pomohl Rumunsku

Italům se podařilo umlčet Budepešť a zahrají si o titul. Přestřelka mezi Anglií a Německem vítěze neměla. Albion se však musí s elitní skupinou Ligy národů rozloučit. Rumunsko rozstřílelo Bosnu, za kterou skóroval Džeko. Někdejší hráč Sparty či Slavie Stanciu odehrál za Rumunsko celé utkání.

Ve Wembley se mezi domácí Anglií a Německem zrodila divoká remíza 3:3. První poločas mnoho šancí nepřinesl. Zato ten druhý snesl ty nejvyšší parametry. Zpočátku dominovali Němci, kteří se po penaltě Gündoğanen dostali do vedení. Poté těžil Havertz ze spolupráce z Wernerem a bylo to 2:0. Angličané se nevzdali a třemi rychlými brankami mezi 72. a 83. minutou dokázali stav otočit. Nejprve se prosadil Luke Shaw, poté Mason Mount a z penalty Harry Kane. V 87. minutě Anglie o výhru přišla po chybě brankáře Popea a svým druhým gólem v utkání Kai Havertz rozhodl o tom, že Anglie míří z elitní skupiny Ligy národ.

Přímý souboj o play-off mezi Itálií a Maďarskem vyzněl lépe pro hosty. Italové se dostali do vedení po velké chybě Nagyho ve 27. minutě, když jeho malou domů vystihl Gnonto, který sice na brankáře Gulásciho nevyzrál, ale spoluhráč Raspadori už nezaváhal. Na 2:0 zvýšil v 52. minutě po kžízném pasu Cristanteho Dimarco.